17:30

LiveText Croatia vs Anglia (de la ora 21:00) / Echipele de start

A doua protagonista a finalei Campionatului Mondial de fotbal se va decide pe Luzhniki Stadium din Moscova, acolo unde se intalnesc Anglia si Croatia. Ambele formatii sunt fata in fata cu istoria. Croatii viseaza sa ajunga pentru prima data in finala, in timp ce nationala Albionului vrea sa se lupte din nou pentru trofeu dupa o asteptare de 52 de ani. Partida este programata de la ora 21:00 si poate fi urmarita in direct pe TVR 1, TVR HD si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

CM 2018: Croatia vs Anglia (de la ora 21:00) / Trupa lui Zlatko Dalic nu se teme de nimeni si vrea sa scrie istorie - Englezii asteapta finala de 52 de ani

Cea de-a doua semifinala a Campionatului Mondial din Rusia le pune fata in fata pe Croatia si Anglia, echipe ajunse pentru prima oara in aceasta faza a competitiei dupa 20, respectiv 28 de ani. Slectionerul Zlatko Dalic a avertizat ca echipa sa nu se teme de nimeni si spera sa reuseasca o calificare istorica in Rusia. De partea cealalta, Anglia asteapta de 52 de ani o noua prezenta in finala unui Campionat Mondial, dupa ce a iesit invingatoare la editia din 1966. Confruntarea de pe Luzhniki Stadium din Moscova va incepe la ora 21:00 si va putea fi urmarita in direct pe TVR 1, TVR HD si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Croatia vs Anglia 0-1 (Pauza) / 5' Trippier a deschis scorul din lovitura libera

LiveText Croatia vs Anglia 1-1 (Rep I prelungiri)

CROATIA - ANGLIA LIVE STREAM. Surprize in echipele de start ONLINE VIDEO TVR

Selectionata Angliei va evolua in formula sa obisnuita in meciul cu Croatia, de miercuri seara, de la ora 21,00 ora Romaniei, TVR 1, TVR HD), pe Stadionul Lujniki din Moscova, in semifinalele Cupei Mondiale de.

LiveText Franta vs Belgia 0-0 (Rep I)

Prima semifinala a Campionatului Mondial din Rusia se disputa de la ora 21:00, pe stadionul Krestovsky din Sankt Petersburg. Cu victorii pe linie la actuala editie a CM, Belgia se dueleaza cu Franta campioana mondiala in 1998) pentru un loc in marea finala de la Moscova. Confruntarea poate fi urmarita in direct pe TVR 1, TVR HD si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Franta vs Belgia 0-0 (Pauza) / Pavard a ratat o ocazie imensa pe finalul primei reprize

CM 2018: Franta vs Belgia (de la ora 21:00) / Calatoria spre necunoscut a belgienilor - Les Bleus viseaza la a treia finala

Franta si Belgia se intalnesc in prima semifinala a CM din Rusia, iar duelul de pe Krestovsky Stadium din Sankt Petersburg se anunta unul extrem de spectaculos si echilibrat. Franta viseaza la a treia finala la un CM, in timp ce diavolii rosii vor sa-si continue calatoria spre necunoscut, asa cum a numit Roberto Martinez parcursul echipei sale. Didier Deschamps a avertizat ca elevii sai vor face fata oricarui scenariu posibil, atat la inceputul meciului cat si pe parcurs, iar selectionerul belgienilor se bazeaza pe spiritul de echipa. Partida va incepe la ora 21:00 si va fi transmisa in direct pe TVR 1, TVR HD si LiveText pe HotNews. ro.

FINAL Franta vs Belgia 1-0

LIVE Croatia - Anglia (21:00). Echipele probabile

Miercuri dupa ora 21:00 transmitem live text in aceasta pagina meciul Croatia - Anglia, a doua semifinala a Cupei Mondiala. Franta este prima finalista a competitiei.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Croatia vs Anglia 2-1 (dupa prelungiri) / Mandzukic a decis nvingatoarea n minutul 109 - Croatia, la prima finala din istorie

Povestea frumoasa a Croatiei continua in Rusia, trupa condusa de Zlatko Dalic reusind o calificare istorica in finala Campionatului Mondial. Croatii au invins-o pe Anglia in prelungiri, scor 2-1, golul izbavitor fiind inscris de Mandzukic in minutul 109. Englezii au inceput excelent meciul de pe Luzhniki din Moscova, cu un gol marcat de Trippier inca din minutul 5, si au lasat impresia ca nu pot scapa victoria. Reusita lui Perisic din minutul 68 a schimbat complet cursul jocului, iar elevii lui Gareth Southgate au fost de nerecunoscut. Scorul a ramas neschimbat pana la final, iar partida a ajuns in prelungiri. Croatii au fost cei care au dat lovitura si vor merge in ultimul act al turneului, acolo unde vor infrunta nationala Frantei.

actualitate, 17:30