10:00

WTA Roma: Simona Halep - Marketa Vondrousova 6-2, 5-7, 3-6 / Halep paraseste competitia in turul doi

Finalista in ultimii doi ani la turneul de la Roma, Simona Halep 2 WTA) a fost eliminata inca din turul al doilea primul meci jucat) la actuala editie. Drumul romancei a fost oprit de Marketa Vondrousova 44 WTA), jucatoare in fata careia a pierdut si la Indian Wells. Cehoaica a revenit de la 0-1 la seturi si s-a impus cu 2-6, 7-5, 6-3, dupa un meci care a durat doua ore si 10 minute. in setul decisiv, Halep a acuzat probleme medicale la piciorul stang. continuă pe Hotnews

WTA Roma: Simona Halep vs Marketa Vondrousova, in turul doi / Partida are loc miercuri, in jurul orei 14:00

Simona Halep, locul 2 WTA, va evolua cu jucatoarea ceha Marketa Vondrousova, locul 44 mondial, miercuri, in jurul orei 14:00, in turul doi la Roma.

LiveText Simona Halep - Marketa Vondrousova (de la ora 14:00)

Simona Halep 2 WTA) debuteaza joi la turneul Premier 5 de la Roma, impotriva cehoaicei Marketa Vondrousova 44 WTA). Partida se desfasoara pe arena Pietrangeli si poate fi urmarita in direct pe Digi Sport si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep - Marketa Vondrousova 6-2, 0-2

LiveText Simona Halep - Marketa Vondrousova 6-2, 5-7, 1-2

WTA Roma: Simona Halep, debut contra jucatoarei Marketa Vondrousova la Foro Italico

Marketa Vondrousova Cehia, 44 WTA) s-a calificat dupa un meci maraton de doua ore si 33 de minute in turul doi al turneului de la Roma, faza a competitiei unde o va intalni pe Simona Halep. Vondrousova a trecut de conationala Barbora Strycova 40 WTA).

Simona Halep a facut arena din Roma sa rasune! Ce s-a intamplat in timpul meciului cu Vondrousova

Simona Halep a avut un meci greu in turul II al turneului de la Roma, cu sportiva ceha Marketa Vondrousova. Constanteanca a tras tare si a obtinut in primul set un punct care i-a ridicat in picioare pe spectatorii care au asistat la meci. Simona Halep Marketa Vondrousova s-a jucat in turul II al [] .

WTA Roma: Meciul Simonei Halep cu Marketa Vondrousova, amanat pentru joi din cauza ploii

Simona Halep 2 WTA) - Marketa Vondrousova 44 WTA), meci din turul doi la Roma, a fost amanat de organizatori de miercuri pentru joi, din cauza ploii, ora de disputare urmand a fi anuntata ulterior.

Simona Halep cedeaza in fata lui Vondrousova si paraseste WTA Roma: Locul al doilea in ierarhia mondiala este in pericol

Simona Halep a pierdut partida cu Marketa Vondrousova 19 ani), scor 2-6 / 7-5 / 6-3, si paraseste turneul de la Roma chiar inainte de faza optimilor de finala.

La revedere locul 1 WTA! De e Simona Halep are sanse minime sa revina in fruntea tenisului feminin pana la toamna

Simona Halep a ratat nu doar sansa trofeului, la Madrid, dar si oportunitatea de a reveni pe locul 1 mondial in ierarhia feminina.

La revedere locul 1 WTA! De ce Simona Halep are sanse minime sa revina in fruntea tenisului feminin pana la toamna

actualitate, 10:00