09:00

WTA Hobart: Mihaela Buzarnescu, nvinsa dupa un meci de mare lupta de Belinda Bencic

Mihaela Buzarnescu finalista in 2018) a parasit turneul WTA de la Hobart in runda inaugurala, jucatoarea noastra fiind invinsa dupa un meci de mare lupta de Belinda Bencic Elvetia, locul 55 WTA). Dupa doua ore si 37 de minute, elvetianca s-a impus in trei seturi, scor 4-6, 6-3, 7-5. continuă pe Hotnews

Mihaela Buzarnescu a facut plaja la ocean. A pozat ghidus in costumul de baie

A doua favorita a turneului de la Hobart, Mihaela Buzarnescu a profitat de timpul liber si de anotimpul calduros din Australia pentru a petrece cateva ore pe malul oceanului.

WTA Hobart: Irina Begu si Mihaela Buzarnescu, n sferturile probei de dublu

Echipa formata din Irina Begu si Mihaela Buzarnescu s-a calificat in sferturile probei de dublu din cadrul turneului de la Hobart, dupa ce s-a impus, scor 1-6, 6-3, 10-8, in fata cuplului Kaitlyn Christian/Alexa Guarachi SUA/Chile). Meciul a durat o ora si patru minute.

Mihaela Buzarnescu, out din primul tur la Hobart. Romanca a fost eliminata de ultima partenera a lui Roger Federer

Mihaela Buzarnescu incepe slab anul 2019, bifand al doilea turneu consecutiv in care este eliminata in primul tur.

Mihaela Buzarnescu la a doua infrangere in 2019

Jucatoarea Mihaela Buzarnescu nu se regaseste la acest inceput de an.

WTA Hobart: Irina Begu s-a calificat n optimi/ Victorie n doua seturi cu Heather Watson

Irina Begu, locul 76 WTA, s-a calificat in optimile competitiei de la Hobart, dupa ce a invins-o pe Heather Watson 93 WTA), scor 6-1, 6-4. Partida a durat o ora si 26 de minute. in turul urmator, Begu se va intalni cu invingatoarea duelului dintre Shuai Zhang 40 WTA) si Anna Blinkova 96).

WTA Hobart: Ana Bogdan, eliminata n primul tur

Ana Bogdan, locul 81 WTA, a fost invinsa, luni, cu scorul de 7-6 8), 6-2, de sportiva tunisiana Ons Jabeur, locul 58 WTA, in prima mansa a turneului de categorie WTA International de la Hobart.

WTA Hobart: Ana Bogdan si Irina Begu vor evolua luni n primul tur

Ana Bogdan, locul 76 WTA, si Irina Begu, locul 67 WTA, sunt primele jucatoare romane care intra pe teren, luni, la turneul de categorie WTA International de la Hobart, cu premii de 250. 000 de dolari.

WTA Hobart: Victorii la dublu pentru Raluca Olaru si Monica Niculescu/ Confruntare directa n sferturi

Echipele romancelor Raluca Olaru si Monica Niculescu s-au calificat in sferturile competitiei de dublu de la Hobart, etapa in care se vor confrunta pentru un loc in semifinale.

actualitate, 09:00