10:45

Tomas Ryde, dupa esecul cu Muntenegru: Nu pot fi multumit cu rezultatul, dar incepem sa aratam din ce in ce mai bine

Tomas Ryde a declarat, dupa infrangerea cu Muntenegru scor 26-27), ca este multumit de cum au evoluat elevele sale, precizand ca nationala Romaniei incepe sa arate din ce in ce mai bine. Sigur ca nu pot fi multumit cu rezultatul, dar sunt satisfacut de ce au facut jucatoarele mele, trebuie sa ne revenim ca sa pregatim intalnirea contra Ungariei, a spus selectionerul suedez. continuă pe Hotnews

Cum explica Tomas Ryde infrangerea cu Muntenegru de la avantaj de patru goluri pentru Romania

Tricolorele au condus Muntenegru, cu 21-17, la jumatatea reprizei secunde, dar in final au suspinat dupa o infrangere la un gol diferenta, scor 27-26! .

Decizia de neinteles luata de Tomas Ryde cu Muntenegru!

Antrenorul suedez Tomas Ryde s-a dovedit extrem de neinspirat intr-un moment cheie al meciului cu Muntenegru.

Tomas Ryde e din alt film. Nu-si reproseaza nimic dupa meciul cu Kazahstan

Romania s-a chinuit cu modesta Kazahstan si a tremurat pana in ultimul minut pentru o victorie la doua goluri diferenta 22-20), insa antrenorul suedez Tomas Ryde se face ca nu vede neajunsurile din jocul tricolorelor.

Selectionerul Tomas Ryde, dupa victoria Romaniei cu Senegal: Am fost surprins

Nationala feminina de handbal a Romaniei a reusit prima sa victorie la Campionatul Mondial din Japonia, 29-24 15-12) cu Senegalul, duminica, la Kumamoto, in Grupa C a competitiei.

actualitate, 10:45