10:15

CE Handbal (f): Franta, confruntare cu Rusia pentru aur, dupa 27-21 cu Olanda/ Tricolorele se vor ntlni cu olandezele n finala mica

Nationala Frantei, gazda Campionatului European de handbal feminin, se va intalni cu selectionata Rusiei in finala competitiei, dupa ce a trecut lejer, scor 27-21 12-11), de Olanda, in cea de-a doua semifinala a zilei. Romania se va confrunta cu Olanda pentru medalia de bronz, duminica, de la ora 15:00. Marea finala se va disputa de la ora 18:30. continuă pe Hotnews

Dica aduce vesti bune pentru Neagu dupa accidentarea la genunchi

Pentru Cristina Neagu sezonul este incheiat ca urmare a rupturii de ligamente pe care a suferit-o in meciul cu Ungaria de la Campionatul European.

CE Handbal (f): Romnia - Rusia 22-28/ Am visat frumos o repriza - Tricolorele, nvinse clar de Rusia n semifinale/ Finala mica cu Olanda

Pret de o repriza, Romania s-a ridicat la inaltimea Rusiei, fetele noastre intrand la cabine cu un deficit de doar un gol 15-16). A urmat insa o a doua repriza in care ne-am aratat limitele: multe erori, fara idei pe faza de atac cat de greu este fara Cristina Neagu!) si fara agresivitate in defensiva. Rusia a fost in mod evident echipa mai buna, formatia lui Trefilov reusind sa se califice in finala CE de handbal feminin dupa o victorie fara dubii 28-22). Fetele noastre vor juca cu medaliile de bronz pe masa impotriva Frantei sau a Olandei. CE Handbal f): Franta, confruntare cu Rusia pentru aur, dupa 27-21 cu Olanda/ Tricolorele se vor intalni cu olandezele in finala mica .

Olanda, adversara Romaniei in meciul pentru bronz la EURO 2018. Franta si Rusia, in finala

Nationala Romaniei va infrunta Olanda in meciul pentru bronz la Campionatul European de handbal feminin - EHF EURO 2018 din Franta, in timp ce in finala se vor infrunta Franta si Rusia. Cele doua echipe s-.

Mesajul emotionant al Szimonettei Planeta pentru Neagu, dupa accidentarea care a scos-o sase luni din circuit

Szimonetta Regina Planeta a postat un mesaj emotionant pe Instagram,dupa accidentarea Cristinei Neagu, din meciul Romania - Ungaria 29-31) de la Campionatul European de handbal. Jucatoarea noastra se afla.

actualitate, 10:15