11:45

VIDEO Shanghai Masters: Duelul noii generatii - Daniil Medvedev si Alexander Zverev, finalistii competitiei; Rusul va juca a sasea finala consecutiva

Semifinalele Masters-ului de la Shanghai i-a avut protagonisti pe patru dintre reprezentantii noii generatii din circuitul profesionist masculin. Daniil Medvedev 4 ATP) s-a calificat in a sasea finala consecutiva, dupa ce l-a invins pe Stefanos Tsitsipas 7 ATP), scor 7-65), 7-5. Rusul va juca in ultimul act cu Alexander Zverev 6 ATP), invingator in fata lui Matteo Berrettini 13 ATP), scor 6-3, 6-4. continuă pe Hotnews

VIDEO Shanghai Masters: Novak Djokovic, in sferturi dupa ce l-a invins in doua seturi pe John Isner

Novak Djokovic 1 ATP), principalul favorit, isi continua cursa de aparare a trofeului de Masters de la Shanghai. Sarbul l-a invins dupa o ora si 15 minute pe americanul John Isner 17 ATP), scor 7-5, 6-3, si s-a calificat in sferturile competitiei.

VIDEO Shanghai Masters: Alexander Zverev l-a eliminat pe Roger Federer, dupa ce elvetianul a salvat cinci mingi de meci in setul secund

Drumul lui Roger Federer 3 ATP) s-a oprit in sferturi la Masters-ul de la Shanghai, dupa ce elvetianul a fost invins in trei seturi de germanul Alexander Zverev 6 ATP), scor 6-3, 7)6-7, 6-3.

VIDEO Shanghai Masters: Novak Djokovic a inceput cu dreptul cursa de aparare a trofeului - Victorie in doua seturi cu Denis Shapovalov

Novak Djokovic 1 ATP), principalul favorit si detinatorul trofeului, nu i-a lasat prea multe sanse lui Denis Shapovalov 36 ATP), in turul al doilea al Masters-ului de la Shanghai. Liderul mondial s-a impus cu 6-3, 6-3, calificandu-se in optimile competitiei.

Shanghai Masters: Final de drum pentru Novak Djokovic - Sarbul a fost eliminat in sferturi de Stefanos Tsitsipas

Novak Djokovic 1 ATP), detinatorul trofeului, s-a oprit in sferturile turneului Masters de la Shanghai, dupa ce a fost invins in trei seturi de Stefanos Tsitsipas 7 ATP), scor 3-6, 7-5, 6-3. Pentru grecul de 21 de ani a fost prima victorie in fata unui jucator aflat pe primul loc in ierarhia mondiala.

Shanghai Masters: Roger Federer l-a invins pe David Goffin si s-a calificat in sferturi Elvetianul a salvat cinci mingi de set

Roger Federer 3 ATP), favoritul numarul 2, s-a calificat in sferturile turneului Masters de la Shanghai, dupa ce a trecut in doua seturi de belgianul David Goffin 14 ATP), scor 7-67), 6-4.

Shanghai Masters: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, eliminati in optimi dupa un meci foarte echilibrat

Perechea Horia Tecau Romania) Jean-Julien Rojer Olanda), cap de serie numarul 7, a fost eliminata, joi, in optimile probei de dublu din cadrul turneului Masters de la Shanghai China).

Shanghai Masters: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in optimile probei de dublu

Perechea Horia Tecau Romania) Jean-Julien Rojer Olanda), cap de serie numarul 7, s-a calificat, miercuri, in optimile probei de dublu din cadrul turneului Masters de la Shanghai China).

actualitate, 11:45