01:05

Simona Halep la pamant! S-a enervat cumplit din cauza terenului (VIDEO)

Finalul primului set al meciului dintre Simona Halep si Caroline Garcia a fost unul extrem de tensionat. continuă pe Online Sport

LiveText Pauline Parmentier vs Irina Begu 4-1; Caroline Garcia vs Simona Halep 7-6(6), 3-6, 4-6

Simona Halep a luptat pana in ultimul moment in fata unei Caroline Garcia pusa pe treaba, care a aratat poate cel mai bun joc al ei dupa mult timp. Simona a inceput slab partida, a fost condusa cu 0-4, a revenit extraordinar, insa o dubla greseala la 5-4 si 30-0 a facut-o sa isi piarda concentrarea si sa piarda setul la tiebreak. Cele doua jucatoare au alternat perioadele bune cu cele mai putin reusite in setul secund, au avut serii de cate trei game-uri consecutive, insa Simona s-a impus cu 6-3. Decisivul a fost unul extrem de intens, Simona si Caroline au mers cap la cap cu serviciul pana la 4-4, moment in care Garcia a facut doua duble greseli consecutive singurele din meci), oferindu-i pe tava break-ul decisiv jucatoarei noastre. A fost 6)6-7, 6-3, 6-4 pentru Simona, dupa trei ore de joc, iar Romania are 2-1 in fata Frantei in semifinalele Fed Cup si se poate ajunge in finala dupa meciul Irinei Begu cu Pauline Parmentier. Partida va incepe de la ora 17:35 si va fi transmisa in direct pe Digi Sport 1, Telekom Sport 3 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Pauline Parmentier vs Irina Begu 6-3, 2-6, 0-0 Simona Halep, victorie vitala cu Caroline Garcia

LIVE TEXT Meciul decisiv pentru finala Fed Cup. Surpriza de proportii: Simona Halep joaca la dublu alaturi de Niculescu

Dupa doua meciuri de trei seturi jucate ieri si azi, Simona Halep va incerca alaturi de Monica Niculescu sa aduca punctul care ar trimite Romania pentru prima data in finala Fed Cup.

Simona Halep, dupa ce a adus al doilea punct al Romaniei: Am putut sa castig deoarece am luptat

Simona Halep a spus ca a putut sa o invinga pe Caroline Garcia datorita psihicului mai bun si datorita faptului ca a luptat pana la final.

Simona Halep, prima reactie dupa victoria fabuloasa din meciul cu Caroline Garcia: M-am simtit ca acasa. Sper sa nu mai jucam meciul de dublu

Simona Halep a vorbit imediat dupa terminarea meciului cu Caroline Garcia din meciul 3 al in semifinalei de Fed Cup dintre Franta si Romania din Fed Cup.

Victorie! Simona Halep castiga maratonul cu Caroline Garcia. Romania la o victorie de finala Fed Cup!

Simona Halep a invins-o pe Caroline Garcia, cu 6-7 6), 6-3, 6-4, dupa un meci maraton de aproape trei ore si aduce Romania din nou la conducere in semifinala Fed Cup contra Frantei 2-1).

Cronica de la fata locului: Strigatul leoaicei - Simona Halep, pulsul si victoria cu inima contra lui Caroline Garcia

A cazut si la propriu si la figurat), s-a ridicat si a reluat de fiecare data lupta ca si cand nimic nu ar fi putut sa o abata de la drumul ei. Simona Halep a pierdut la photo-finish primul set 7-6), insa a luptat precum o leoaica care isi apara puii cu orice pret. Si i-a aparat: a invins-o pe Caroline Garcia 6-3, 6-4), iar Romania a trecut din nou in avantaj in fata Frantei 2-1). in Kindarena m-am simtit din nou precum la Cluj: ce public minunat avem! Dar pulsul, pulsul cat e?.

Ce moment de eliberare emotionala pentru Simona Halep! (VIDEO)

Condusa cu 4-0 de Caroline Garcia in meciul trei de simplu al confruntarii Franta - Romania din semifinalele Fed Cup, Simona Halep a revenit fabulos si a egalat la 4-4, dar revenirea a inceput cu punctul de mai jos.

LiveText Pauline Parmentier si Simona Halep aduc cate un punct fiecarei echipe - Finalista va fi decisa de meciul de dublu

Dupa ce Simona Halep a invins-o pe Caroline Garcia in urma unui meci dramatic de trei ore, romanii din Kindarena si nu numai sperau ca Irina Begu sa o invinga pe Pauline Parmentier si sa califice Romania in finala FedCup. Nu a fost insa asa, Parmentier s-a mobilizat excelent, s-a impus in decisiv, chiar daca Irina ar fi trebuit sa fie jucatoarea cu moralul ridicat, dupa ce a facut un set secund bun. Begu s-a si accidentat la glezna in finalul partidei, iar finalista competitiei va fi decisa de meciul de dublu care va incepe in jurul orei 20:10. Confruntarea va fi transmisa in direct pe Digi Sport 1, Telekom Sport 3 si LiveText pe HotNews. ro.

VIDEO FedCup: Romania, eliminata dramatic de Franta / Simona Halep si Monica Niculescu au luptat incredibil, dar au cedat in decisiv

Romania a ratat calificarea in finala FedCup, dupa ce Simona Halep si Monica Niculescu au pierdut meciul de dublu, un adevarat roller coaster emotional. Fetele noastre au inceput mai bine partida, au castigat primul set cu 7-5, insa Caroline Garcia si Kristina Mladenovic au gestionat mai bine urmatoarele seturi si au facut break-ul decisiv la 4-4 in setul al treilea Simona a incheiat game-ul cu o dubla greseala). Franta s-a impus cu 3-2 in Kindarena Rouen) si va juca in ultimul act impotriva Australiei 3-2 vs Belarus), in luna noiembrie.