16:30

VIDEO US Open: Rafael Nadal, calificare cu set pierdut n fata lui Nikoloz Basilashvili (Rezultatele zilei)

Rafael Nadal a avut parte de o replica pe masura din partea lui Nikoloz Basilashvili, ibericul castigand in patru seturi 6-3, 6-3, 6-76), 6-4) un meci care a durat trei ore si 19 minute. Campionul en-titre este in sferturi la US Open, acolo unde va avea un duel de foc cu Dominic Thiem reeditarea ultimei finale de la Roland Garros). continuă pe Hotnews

VIDEO US Open: Dramatism, spectacol, daruire - Rafael Nadal, n optimi dupa un meci n care a fost chinuit serios de talentatul Karen Khachanov

Timp de patru ore si 23 de minute Rafael Nadal si Karen Khachanov au oferit un tenis spectaculos, pe placul numerosului public prezent pe Arthur Ashe. Rusul a plecat ca din pusca in meci, a castigat primul set si a avut prim-planul si in al doilea. Asa cum il stim, Rafa nu a renuntat in nicio clipa, a tras de el la fiecare punct, iar victoria i-a zambit pana la urma: 5-7, 7-5, 7-67), 7-63). Spaniolul este in optimi la US Open, ultimul Grand Slam al anului.

VIDEO US Open: Jelena Ostapenko, fara sperante n fata Mariei Sharapova - Rusoaica, duel cu Suarez Navarro n optimi

Maria Sharapova a facut pasul spre optimile de la US Open, dupa un meci in care a reusit sa tina in frau erorile nefortate, obligand-o pe adversara sa exceleze la acest capitol. Jelena Ostapenko a folosit acelasi plan tactic, a incercat sa atace fiecare minge, insa a avut in Masha o adversara mult mai inspirata in momentele importante. Rusoaica s-a impus cu 6-3, 6-2 dupa un meci de o ora si 22 de minute.

VIDEO Turneu U2: Bono si-a pierdut vocea in timpul unui concert la Berlin. Artistul a cerut o pauza, dar nu a mai revenit pe scena

Fanii formatiei irlandeze U2 au fost dezamagiti sambata cand show-ul de la Berlin a fost intrerupt, dupa ce Bono si-a pierdut vocea, scrie BBC.

actualitate, 16:30