20:30

Cum explica elvetianul Stan Wawrinka infrangerea din fata lui Marius Copil, care l-a eliminat in turneul de la Sofia

Marius Copil a reusit un rezultat excelent la Sofia, acolo unde l-a eliminat pe Stan Wawrinka, detinatorul a trei titluri de Grand Slam. continuă pe Adevărul

Marius Copil, victorie FABULOASA la Sofia: A invins un triplu castigator de Grand Slam

Jucatorul roman de tenis Marius Copil a reusit o victorie uriasa in primu tur al turneului de la Sofia. Romanul 28 de ani, 56 ATP) a trecut de elvetianul Stan Wawrinka 33 de ani, 57 ATP) in trei seturi, cu.

VIDEO Rezumatul partidei - Cum l-a nvins Marius Copil pe Stan Wawrinka

Marius Copil a reusit o noua victorie importanta a carierei, jucatorul nostru reusind sa ajunga in optimile turneului de la Sofia hard indoor) de Stanislas Wawrinka. Surprinzator sau nu, elvetianul a castigat mai multe puncte in total, dar a pierdut pana la urma partida 3-6, 7-65), 6-4). Meciul a durat o ora si 48 de minute.

ATP Sofia: Marius Copil, n optimi dupa o victorie spectaculoasa n fata lui Stan Wawrinka

Turneul de la Sofia pare sa devina favoritul lui Marius Copil. Aradeanul 56 ATP) s-a calificat in optimile competitiei din Bulgaria dupa ce l-a invins pe Stanislas Wawrinka 57 ATP, detinator a trei titluri de Grand Slam), scor 3-6, 7-65), 6-4. Partida a durat o ora si 49 de minute.

actualitate, 20:30