09:00

Australian Open: Simona Halep este de parere ca a facut un turneu aproape de nota 10 la Melbourne

Simona Halep si-a apreciat aproape de nota zece evolutia de la actuala editie a Australian Open, competitie la care a fost eliminata in optimi, dupa ce anul trecut a jucat finala. continuă pe Hotnews

Australian Open: Simona Halep vs Venus Williams se va disputa smbata, nu nainte de ora 10:00

Meciul din Simona Halep, locul I WTA, si Venus Williams, locul 36 WTA, se va disputa, sambata, nu inainte de ora 10. 00 ora Romaniei), in turul al treilea al Australian Open.

Simona Halep: In primul set parca as fi fost lovita de tren

Invinsa de Serena Williams in optimile de la Australian Open, Simona Halep a gasit puterea de a incepe cu o gluma conferinta de presa.

REACTIE |Simona Halep: In primul set parca as fi fost lovita de tren

Simona Halep este in optimi la Australian Open. Victorie minunata in fata lui Venus Williams

Update:Simona Halep,27 de ani, 1 WTA, a invins-o peVenus Williams,38 de ani, 36 WTA, scor 6-2, 6-3, dupa o ora si 18 minute, si urmeaza sa o infrunte pe Serena Williams in optimile de.

Simona Halep paraseste Australian Open invinsa de Serena Williams

Simona Halep a fost invinsa de Serena Williams in finala din optimi a Australian Open dupa un meci intens de trei seturi, castigat in cele din urma de jucatoarea americana, cu 6-1, 4-6, 6-4.

Australian Open (f): Simona Halep, Serena Williams, Naomi Osaka si Karolina Pliskova continua competitia; Elise Mertens, eliminata (Rezultatele zilei) - Programul optimilor

Sambata au avut loc ultimele meciuri din turul al treilea de la Australian Open, nume importante precum Simona Halep, Serena Williams, Naomi Osaka, Elina Svitolina sau Karolina Pliskova obtinand calificarea in faza urmatoare a competitiei de la Melbourne. Au parasit turneul de la Antipozi jucatoare precum Elise Mertens, Wang Qiang, Camila Giorgi sau Su-Wei Hsieh. Intra in material pentru a vedea rezultatele zilei de pe tabloul feminin de simplu de la Australian Open.

Simona Halep o invinge pe Venus Williams si are intalnire cu Serena in optimi

Ca o adevarata lidera mondiala Simona Halep a obtinut o victorie concludenta, sambata, in fata fostului numar unu mondial Venus Williams in turul 3 la Australian Open, cu 6-2, 6-3.

LIVETEXT Finala din optimile Australian Open. Simona Halep - Serena Williams: 0-1 / Primul set a durat 20 de minute

Simona Halep 1 WTA) si Serena Williams 16 WTA) se intalnesc, de la ora 10. 00, in optimile de finala ale primului Grand Slam al anului. Castigatoarea acestui meci o va intalni in sferturile de finala de la Australian Open pe cehoaica Karolina Pliskova 8 WTA) .

LIVETEXT Finala din optimile Australian Open. Simona Halep - Serena Williams: 1-1 / Avem set decisiv!

VIDEO Australian Open: Simona Halep, eliminata de Serena Williams (1-6, 6-4, 4-6)/ nceputul dezastruos, revenirea si sansele de break ratate la 3-2 n decisiv

Serena Williams a maturat terenul in debutul partidei, iar dupa 20 de minute castigase deja primul set cu 6-1, timp in care lumea nici nu apucase sa stea confortabil in scaune pe Rod Laver Arena. Condusa cu break si in al doilea set, Simona a avut puterea sa revina, sa castige mansa cu 6-4 si sa aiba trei sanse de break in decisiv, la 3-2 in favoarea ei. Din pacate, a fost momentul care a decis partida, Serena Williams trecuta cu bine peste dificilul moment) inchizand confruntarea cu 6-4 dupa un meci intens de o ora si 47 de minute.

actualitate, 09:00