01:05

Simona Halep, dupa eliminarea de la Adelaide: Ma simt pregatita pentru Australian Open

Parcursul Simonei Halep la Adelaide s-a oprit in sferturi, faza a competitiei unde a fost invinsa de Aryna Sabalenka 6-4, 6-2). Cu toate ca a inregistrat prima infrangere din noul sezon la simplu), Simona se declara pregatita pentru Australian Open, primul Grand Slam al anului. continuă pe Hotnews

Simona Halep, duel in sferturi la Adelaide cu singura jucatoare din Top 15 in fata careia nu a pierdut set in cariera

Simona Halep o va infrunta pe Aryna Sabalenka 12 WTA) in sferturile turneului de categorie Premier de la Adelaide, dupa ce sportiva din Belarus s-a impus miercuri dimineata in fata americancei venite din calificari, Bernarda Pera, scor 7-64), 6-2.

Decizie de ultima ora a Simonei Halep. Ce se intampla dupa eliminarea de la Adelaide

Simona Halep a suferit o ingrangere rusinoasa in sferturile de finala ale turneului din Adelaide, scor 4-6, 2-6 cu Aryna Sabalenka si a ratat calificarea in semifinale. Dupa meci, numarul 4 WTA a anuntat a pa participa la turneul de la Doha Qatar), programat in perioada 23-29 februarie. Dupa Australian Open, Simona Halep va participa .

Asa am trait Simona Halep - Ajla Tomljanovic la Adelaide

Am transmis live text in aceasta pagina primul meci de simplu sustinut de Simona Halep in 2020.

Simona Halep eliminata in sferturi la Adelaide. A pierdut 7 game-uri la rand! (video)

Aventura pentru Simona Halep la turneul de la Adelaide s-a incheiat in faza sferturilor de finala.

Simona Halep e gata de Australian Open. Mesaj de razboi pentru adversarele sale din circuit, dupa partida cu Ajla Tomljanovic (VIDEO)

Simona Halep, a treia tenismena a lumii, si-a castigat cu multa truda primul meci din 2020, invingand-o pe Ajla Tomljanovic in optimile de finala ale turneului WTA Adelaide, scor 6-4 7-5, la capatul a o.

Cu cine joaca Simona Halep in primul meci de la Australian Open. Va fi extrem de greu

Simona Halep si-a aflat adversarele de pe partea ei de tablou la Australian Open, turneu programat in perioada 20 ianuarie 2 februarie. in primul tur, numarul 4 WTA va juca impotriva sportivei Jennifer Brady locul 49 WTA). Simona Halep si-a aflat adversarele de la Australian Open Dupa eliminarea rusinoasa din optimile turneului din Adelaide, .

Simona Halep nu face o tragedie dupa infrangerea de la Adelaide

Eliminata in sferturi la Adelaide, unde a disputat primele meciuri din 2020, Simona Halep isi indreapta privirea spre Australian Open.

Simona Halep , zdrobita de Aryna Sabalenka, in sferturi la Adelaide. Reactia furibunda a romancei

Simona Halep Aryna Sabalenka a pierdut fara drept de apel duelul din sferturile de finala ale turneului din Adelaide. Partida ucata joi, 16 ianuarie, de la ora 4:30 si transmisa in direct de postul de televiziune Digi Sport 2, a fost una de cosmar pentru Simona Halep. UPDATE: Simona Halep a avut o reactie .

Simona Halep isi cunoaste adversara din sferturi la Adelaide. Cand se joaca meciul

Dupa o zi de pauza Simona Halep revine in actiune, joi, in turneul de la Adelaide, Australia.

Victorie la debutul in 2020 pentru Simona Halep dupa un meci strans in care s-a plans de oboseala

Debut cu dreptul pentru Simona Halep in noul sezon! Romanca aflata pe locul 4 WTA a inceput turneul de la Adelaide cu o victorie, 6-4 7-5, impotriva australiencei Alja Tomljanovic 52 WTA).