18:15

LIVE Text Simona Halep vs Elina Svitolina 0-6, 2-4

Finala turneului Premier 5 de la Roma va avea pentru al doilea an consecutiv aceleasi protagonsite, Simona Halep 1 WTA) si Elina Svitolina 4 WTA) urmand sa-si dispute trofeul de la Foro Italico. Jucatoarea noastra este pregatita sa-si ia revansa, dupa ce la editia de anul trecut ucraineanca s-a impus in trei seturi scor 4-6, 7-5, 6-1), profitand si de accidentarea suferita la glezna de romanca in primul set. Finala este progamata de la ora 14:00 si va fi transmisa in direct pe Digi Sport 1 si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LIVE Text Simona Halep vs Elina Svitolina (de la ora 14:00)

VIDEO WTA Roma: Simona Halep vs Elina Svitolina 0-6, 4-6/ Fara solutii - Halep, nvinsa n finala pentru a doua oara consecutiv

Simona Halep 1 WTA) a ratat pentru a doua oara consecutiv sansa de a-si trece in palmares trofeul de la Foro Italico, fiind invinsa inca o data de Elina Svitolina 4 WTA). Ucraineanca s-a impus categoric, scor 6-0, 6-4, dupa o partida in care a servit perfect, a fost extrem de inspirata si nu i-a lasat prea multe sanse liderului mondial. Halep, care a acuzat dureri la spate dupa primul set al finalei, s-a deplasat foarte greu in teren, a gresit mult si nu a reusit sa gaseasca solutii pentru jocul Elinei.

LIVE TEXT Simona Halep contra Elina Svitolina in finala de la Roma (14:00)

Pentru al doilea an consecutiv Simona Halep si Elina Svitolina se infrunta cu trofeul pe masa in turneul WTA de la Roma. Meciul este live text in aceasta pagina, duminica, de la ora 14:00.

LIVE TEXT Simona Halep contra Elina Svitolina in finala de la Roma

LIVE TEXT Simona Halep contra Madison Keys in optimi la Roma (14:00)

Simona Halep o intalneste, miercuri dupa ora 14:00, pe americanca Madison Keys in optimile de finala ale turneului WTA de la Roma. Meciul va fi live text in aceasta pagina.

LIVE Text Simona Halep vs Caroline Garcia (dupa ora 22:00)

Desi s-au intalnit deja de patru ori pana acum, Simona Halep si Caroline Garcia nu s-au duelat niciodata pe zgura. Acest lucru se intampla in sferturile de la Roma Premier 5), iar pe langa calificarea in penultimul act pentru Simona o victorie inseamna ramanerea pe locul intai in clasamentul WTA pe perioada Roland Garros-ului ar putea fi favorita numarul unu la Paris). Halep si Garcia stiu cine le asteapta in semifinale: Maria Sharapova. Meciul este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Caroline Garcia 6-2, 0-0

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 3-2

Simona Halep 1 WTA) se afla la un meci distanta de prima finala pe zgura din acest an, insa pentru a reusi aceasta performanta trebuie sa treaca de Maria Sharapova 40 WTA), jucatoare pe care a invins-o o singura data in cele opt intalniri directe. in semifinala de la Roma, Simona poate profita de avantajul prospetimii fizice: liderul mondial a disputat doar doua partide la Foro Italico doua ore si 12 minute), in timp ce rusoaica a stat pe teren aproape 10 ore. Partida poate fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 4-6, 5-1

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 4-6, 6-1, 5-4

actualitate, 18:15