14:15

VIDEO Turneul Campionilor: Novak Djokovic, victorie n fata lui John Isner

Novak Djokovic, liderul mondial, s-a impus in doua seturi in fata lui John Isner, scor 6-4, 6-3, in primul meci disputat de cei doi la Turneul Campionilor din Londra. Sarbul a avut nevoie de o ora si 14 minute pentru a trece de american. continuă pe Hotnews

Novak Djokovici a debutat cu dreptul la Turneul Campionilor si poate egala recordul lui Roger Federer

Novak Djokovic a debutat cu victorie la Turneul Campionilor si mai are nevoie de o victorie pentru a ajunge in semifinale.

Clasamentul ATP: Novak Djokovic, lider la debutul Turneului Campionilor - Marius Copil a cobort pe 61

Marius Copil a coborat patru pozitii in clasamentul ATP, pana pe locul 61, cu 823 de puncte a pierdut 65). La varful ierarhiei, Novak Djokovic a inceput Turneul Campionilor din pozitia de lider mondial, cu 8. 045 de puncte. Nole este urmat de Rafael Nadal absent la competitia din Londra) si Roger Federer.

Turneul Campionilor: Victorie n doua seturi pentru Kevin Anderson mpotriva lui Dominic Thiem

Kevin Anderson a debutat cu o victorie in doua seturi la Turneul Campionilor de la Londra, sud-africanul trecand dupa un meci de o ora si 49 de minute de Dominic Thiem. A fost 6-3, 7-610) pentru Anderson.

Turneul Campionilor: Alexander Zverev a cstigat duelul gigantilor cu Marin Cilic dupa doua tiebreak-uri

Alexander Zverev a castigat in doua seturi, ambele decise la tiebreak, scor 7-65), 7-61), meciul disputat impotriva lui Marin Cilic la Turneul Campionilor din Londra. Partida dintre cei doi giganti a durat doua ore si noua minute.

Roger Federer, invins la debut in Turneul Campionilor de la Londra

Roger Federer a inceput cu stangul Turneul Campionilor, de la Londra, ultima mare competitie de tenis a anului 2018.

Federer pierde primul meci la Turneul Campionilor

Surpriza duminica seara la Turneul Campionilor de la Londra, acolo unde marele Roger Federer a fost invins de Kei Nishikori.

Roger Federer, nvins de Kei Nishikori, n prima etapa de la Turneul Campionilor

Roger Federer, locul 3 ATP, a fost invins, duminica, de japonezul Kei Nishikori, locul 9 ATP, cu scorul de 7-6 4), 6-3, in etapa I a Grupei Lleyton Hewitt de la Turneul Campionilor conform News. ro.

actualitate, 14:15