08:15

FCSB obtine o CALIFICARE DRAMATICA in play-off-ul Ligii Europa. Gnohere i-a salvat pe ros-albastri in minutul 90+2

FCSB s-a calificat dramatic in play-off-ul Europa League. Dupa 0-0 in tur, FCSB a castigat, joi, meciul cu croatii de la Hajduk Split, cu scorul de 2-1, pe Arena Nationala, golul victoriei venind in minutul. continuă pe B1

Europa League: FCSB - Hajduk Split 2-1 / Calificare dramatica pentru ros-albastri - Gnohere a marcat golul victoriei n minutul 90+3

FCSB a fost la un pas sa rateze calificarea in play-off-ul Europa League, dupa o evolutie stearsa in partida cu Hajduk Split de pe Arena Nationala. Ghonere a deschis scorul din penalty in minutul 55, insa echipa lui Dica s-a vazut egalata in minutul 82. Vicecampioana Romaniei a fost salvata de acelasi Gnohere, golul calificarii venind in minutul 90+3.

VIDEO Calificare dementiala: FCSB e in play-off-ul Ligii Europa, dupa un meci de infarct. Incident teribil pe Arena Nationala

Blestemul eliminarilor echipelor romanesti in fata celor de la Hajduk Split a cazut. Dupa cinci esecuri in fata croatilor, FCSB a reusit, in premiera, sa treaca de aceasta formatie de cosmar pentru fotbalul romanesc.

CFR CLUJ, CALIFICARE fara emotii in play-off-ul Ligii Europa. Campioana Romaniei i-a CALCAT in PICIOARE pe armenii de la Alaskert

CFR Cluj merge fara emotii in play-off-ul Ligii Europa. Campioana Romaniei a invins acasa echipa armeana Alaskert Erevan cu scorul 5-0, dupa ce in tur se impusese cu 2-0. Joi seara, in meciul din mansa.

FCSB, CSU Craiova si CFR Cluj forteaza calificarea in play-offul Ligii Europa

Formatiile romanesti ramase in cupele europene disputa azi returul meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa.

ESEC pentru CSU Craiova! Oltenii au remizat cu Leipzig si au RATAT calificarea in play-off-ul Ligii Europa

Esec pentru CS Universitatea Craiova in Liga Europa. Formatia din Banie a ratat, joi, calificarea in play-off-ul competitiei, dupa ce a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa germana RB Leipzig, in.

actualitate, 08:15