13:30

Pariati pe Brighton - Manchester City

Etapa finala a Premier League decide titlul intre Manchester City si Liverpool. Vedeti cotele oferite de FORTUNA pentru meciul dintre Brighton si City, oaspetii fiind obligati sa castige. continuă pe Online Sport

Manchester City a cucerit pentru a doua oara consecutiv titlul de campioana in Premier League. Cetatenii au fost condusi cu 1-0 pe terenul celor de la Brighton, dar au reactionat imediat si au intrat in avantaj la pauza 2-1). Trupa lui Guardiola a risipit emotiile in partea a doua, marcand inca doua goluri. S-a incheiat 4-1, iar Manchester City isi trece in palmares al saselea titlu din istorie. Rivala Liverpool a invins-o cu 2-0 pe Wolves, dar victoria a fost in zadar.

VIDEO Manchester City, campioana pentru a doua oara la rand (4-1 cu Brighton) - Al saselea titlu din istorie pentru cetateni

actualitate, 13:30