18:00

BRD Bucharest Open: Anastasija Sevastova vs Patricia Maria Tig, prima partida de pe Terenul Central (Programul zilei)

Partida dintre Anastasija Sevastova Letonia, 11 WTA, detinatoare trofeului si principala favorita) si Patricia Maria Tig venita din calificari), din optimile probei de simplu, deschide ziua de tenis de pe Terenul Central de la BRD Bucharest Open, de la ora 15:00. Tot joi, perechile Irina BeguRaluca Olaru principalele favorite) si Irina BaraPatricia Tig se vor duela, in al doilea meci de pe Grandstand, in sferturile probei de dublu. continuă pe Hotnews

VIDEO BRD Bucharest Open: Anastasija Sevastova, campioana en-titre, in turul al doilea dupa un meci de trei ore cu Ana Bogdan Romanca, la trei puncte de victorie

Anastasija Sevastova Letonia, detinatoarea trofeului, 11 WTA si principala favorita) s-a calificat in turul al doilea al turneului BRD Bucharest Open, dupa ce a invins-o pe Ana Bogdan 127 WTA), scor 5-7, 7-64), 7-5. Meciul a durat trei ore si doua minute.

BRD Bucharest Open: Irina Begu si Raluca Olaru, in semifinalele probei de dublu, dupa ce Patricia Maria Tig s-a accidentat la incheietura mainii stangi

Perechea formata din Irina Begu si Raluca Olaru cap de serie 1) s-a calificat in semifinalele probei de dublu din cadrul turneului BRD Bucharest Open, dupa ce Patricia Maria Tig s-a accidentat la incheietura mainii stangi in timpul partidei cu Anastasija Sevastova, de pe tabloul de simplu. Tig a facut echipa, la aceasta competitie, cu Irina Bara.

BRD Bucharest Open: Patricia Tig a oferit surpriza zilei - A invins-o pe Anastasija Sevastova, principala favorita si detinatoarea trofeului

Patricia Maria Tig a oferit o surpriza uriasa la BRD Bucharest Open, eliminand-o in optimi pe letona Anastasija Sevastova 11 WTA), cap de serie numarul 1 si detinatoarea trofeului. A fost 6-2, 7-5 pentru Tig, dupa o ora si 39 de minute de joc.

BRD Bucharest Open: Patricia Maria Tig, in turul al doilea dupa o victorie categorica

Patricia Maria Tig, venita din calificari, s-a calificat in turul al doilea la BRD Bucharest Open. Romanca a trecut de Anna Bondar Ungaria, 193 WTA, lucky loser), scor 6-2, 6-1, dupa o ora si sase minute de joc.

BRD Bucharest Open: Viktoria Kuzmova, Laura Siegemund si Aliona Bolsova, in turul al doilea Patricia Maria Tig, pe tabloul principal

Luni au avut loc primele partide de pe tabloul principal de la BRD Bucharest Open. Favorite precum Viktoria Kuzmova Slovacia, 54 WTA, favorita 2), Laura Siegemund Germania, 77, 6) si Aliona Bolsova Zadoinov Spania, 88, 7) s-au calificat in turul al doilea. Patricia Maria Tig a trecut de calificari si o va intalni in primul tur pe Anna Bondar Ungaria, 193 WTA).

BRD Bucharest Open: Perechile Irina BaraPatricia Tig si Jaqueline CristianGabriela Ruse s-au calificat in sferturile probei de dublu

Perechile Irina BaraPatricia Maria Tig si Jaqueline CristianElena-Gabriela Ruse s-au calificat miercuri in sferturile probei de dublu din cadrul turneului BRD Bucharest Open.

BRD Bucharest Open: Opt romance vor evolua marti in proba de simplu - Programul complet al zilei

A doua zi de intreceri de la BRD Bucharest Open va fi una plina pentru jucatoarele din Romania. Sorana Cirstea, Irina Begu, Ana Bogdan, Elena-Garbiela Ruse, Jacqueline Cristian, Alexandra Cadantu, Irina Bara si Patricia Maria Tig vor evolua in primul tur al probei de simplu.

BRD Bucharest Open: Irina Begu si Raluca Olaru, principalele favorite, in sferturile probei de dublu - Duel cu echipa BaraTig

Perechea formata din Irina Begu si Raluca Olaru cap de serie 1) s-a calificat, miercuri, in sferturile probei de dublu din cadrul turneului BRD Bucharest Open, dupa ce a trecut de cuplul Giorgia MarchettiLaura Pigossi ItaliaBrazilia), scor 6-4, 6-2.

Patricia Maria Tig, pe tabloul principal, la Bucuresti

Patricia Maria Tig s-a calificat pe tabloul principal al turneului de categorie WTA International BR.

BRD Bucharest Open: Jaqueline Cristian a castigat un singur game in fata Elenei Rybakina, in optimi (Rezultatele zilei)

Jaqueline Cristian, beneficiara a unui wild-card, a suferit o infrangere categorica in optimile turneului BRD Bucharest Open. Elena Rybakina Kazakhstan) s-a impus cu 6-1, 6-0, dupa doar 50 de minute de joc, si o va intalni in sferturi pe Viktoria Kuzmova Slovacia, cap de serie 2).

actualitate, 18:00