01:05

CFR - Lazio, decis de un francez iesit din forma: Omrani a povestit cum l-a pregatit Dan Petrescu pentru un meci urias

Pana sa aduca victoria clujenilor prin reusita sa de joi seara, Billel Omrani 26 de ani) avusese un singur gol in ultimele cinci partide ale echipei sale. continuă pe Adevărul

CFR - Lazio, cheia unui succes magnific: Deac a dezvaluit ce s-a intamplat in vestiarul clujenilor la pauza

CFR a inceput partida timid, s-a multumit sa inchida spatiile, si a iesit la joc doar dupa ce romanii au deschis scorul in minutul 25.

CFR - Lazio, presa din Italia e surprinsa de ce s-a intamplat in tara lui Dracula. Romanii, pusi la zid

Probabil, multi specialisti s-au asteptat la o victorie clara a celor de la Lazio pe terenul CFR-ului. La final insa, campioana Romaniei a obtinut un succes meritat.

CFR - Lazio 2-1! Victorie fantastica reusita de ardeleni

CFR Cluj a reusit o victorie de senzatie la debutul in Grupa E a Europa League, 2-1 cu Lazio Roma, j.

VIDEO CFR - Lazio, rezultat fantastic pentru fotbalul romanesc: Clujenii au rapus o forta a fotbalului italian

Daca intr-o competitie dezolanta, cum e Liga I, exista o echipa cat de cat decenta, care se apropie de rigorile fotbalului de inalta calitate, atunci aceasta echipa se numeste CFR Cluj. Ceea ce s-a vazut, joi seara.

CFR - Lazio, victoria lui Dan Petrescu: Discurs de mare antrenor dupa un rezultat fabulos si o gluma simpatica

Dan Petrescu e de departe cel mai bun antrenor din Liga I, iar rezultatele vorbesc pentru el in acest moment: locul 1 atat in campionat, cat si in grupa F a Ligii Europa.