01:05

Karolina Pliskova Naomi Osaka, meci pentru primul loc in clasamentul WTA

Miza partidei dintre Karolina Pliskova si Naomi Osaka va fi una dubla, cand cele doua jucatoare se vor duela joi in a doua semifinala de la Australian Open. continuă pe Online Sport

VIDEO Australian Open: Karolina Pliskova, victorie n doua seturi cu Garbine Muguruza; Naomi Osaka si Elina Svitolina, calificate n sferturi

Karolina Pliskova 8 WTA), cap de serie numarul 7, a obtinut o victorie lejera in fata spaniolei Garbine Muguruza 18 WTA), calificandu-se astfel in sferturile de finala de la Australian Open. Cehoaica nu i-a lasat prea multe sanse adversarei sale, impunandu-se cu 6-3, 6-1, dupa numai o ora de joc. in sferturi au mai ajuns Naomi Osaka si Elina Svitolina.

Karolina Pliskova reuseste revenirea anului si o trimite acasa pe Serena Williams, dupa un meci incredibil in sferturile de finala de la Australian Open

Karolina Pliskova este performera inceputului de an, dupa un meci grandios contra americancei Serena Williams, in sferturi la Australian Open.

VIDEO Karolina Pliskova reuseste revenirea anului si o trimite acasa pe Serena Williams, dupa un meci incredibil in sferturi la Australian Open

Halep a ajuns pe locul 3 WTA, dupa ce Naomi Osaka s-a calificat in finala Australian Open

Japoneza Naomi Osaka, locul 4 WTA si cap de serie numarul 4, a invins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-1, pe ucraineanca Elina Svitolina, locul 7 WTA si cap de serie numarul 6, calificandu-se in semifinalele.

Australian Open: Naomi Osaka, n semifinale - Simona Halep a cobort pe locul 3 n clasamentul WTA

Naomi Osaka favorita numarul 4) s-a calificat miercuri in semifinalele de la Australian Open, dupa ce a trecut in doua seturi, scor 6-4, 6-1, de Elina Svitolina cap de serie numarul sase). in urma acestui rezultat, Simona Halep a fost depasita in ierarhia WTA si de nipona, ajungand pe locul trei in ierarhia mondiala.

Saptamna europeana de prevenire a cancerului de col uterin: Romnia se afla pe locul al doilea n UE la incidenta bolii si pe primul loc la mortalitate

Cancerul de col uterin a devenit al doilea tip de cancer ce afecteaza femeile de toate varstele din Romania, dupa cel mamar, iar tara noastra se afla pe locul al doilea in Uniunea Europeana in ceea ce priveste incidenta bolii si pe primul loc la mortalitatea cauzata de aceasta boala, potrivit celui mai recent raport al Observatorului Global de Cancer GLOBOCAN). Saptamana Europeana de Prevenire a Cancerului de Col Uterin 21-27. 2019) pune accent, anul acesta, pe importanta screeningului impotriva acestei boli.

VIDEO Australian Open: Serena Williams, eliminata dramatic de Karolina Pliskova, desi a condus cu 5-1 n decisiv si a avut patru mingi de meci

Serena Williams a avut parte de un adevarat thriller impotriva Karolinei Pliskova, americanca fiind eliminata in sferturile de la Australian Open desi a condus cu 5-1 in setul decisiv si a avut patru mingi de meci!.

Calcule: Patru jucatoare ameninta primul loc ocupat de Simona Halep. Clasamentul WTA actualizat in timp real!

Eliminarea Simonei Halep in optimile de la Australian Open lasa deschisa lupta pentru prima pozitie a ierarhiei WTA, loc pe care il vizeaza nu mai putin de patru jucatoare.