18:15

Karolina Pliskova reuseste revenirea anului si o trimite acasa pe Serena Williams, dupa un meci incredibil in sferturile de finala de la Australian Open

Karolina Pliskova este performera inceputului de an, dupa un meci grandios contra americancei Serena Williams, in sferturi la Australian Open. continuă pe Adevărul

VIDEO Karolina Pliskova reuseste revenirea anului si o trimite acasa pe Serena Williams, dupa un meci incredibil in sferturi la Australian Open

Karolina Pliskova Naomi Osaka, meci pentru primul loc in clasamentul WTA

Miza partidei dintre Karolina Pliskova si Naomi Osaka va fi una dubla, cand cele doua jucatoare se vor duela joi in a doua semifinala de la Australian Open.

VIDEO Australian Open: Karolina Pliskova, victorie n doua seturi cu Garbine Muguruza; Naomi Osaka si Elina Svitolina, calificate n sferturi

Karolina Pliskova 8 WTA), cap de serie numarul 7, a obtinut o victorie lejera in fata spaniolei Garbine Muguruza 18 WTA), calificandu-se astfel in sferturile de finala de la Australian Open. Cehoaica nu i-a lasat prea multe sanse adversarei sale, impunandu-se cu 6-3, 6-1, dupa numai o ora de joc. in sferturi au mai ajuns Naomi Osaka si Elina Svitolina.

VIDEO Australian Open: Serena Williams, eliminata dramatic de Karolina Pliskova, desi a condus cu 5-1 n decisiv si a avut patru mingi de meci

Serena Williams a avut parte de un adevarat thriller impotriva Karolinei Pliskova, americanca fiind eliminata in sferturile de la Australian Open desi a condus cu 5-1 in setul decisiv si a avut patru mingi de meci!.

actualitate, 18:15