01:05

LiveText Simona Halep vs Polona Hercog (dupa ora 20:00)

Simona Halep o intalneste pe slovena Polona Hercog 93 WTA) in turul al treilea al turneului de la Miami. Cele doua au mai fost adversare o singura data, in 2009, la Sofia, meci in care s-a impus jucatoarea din Slovenia 7-6, 1-6, 6-2, pe zgura). Meciul va avea loc dupa ora 20:00 si va fi transmis in direct pe DigiSport si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LiveText Simona Halep vs Polona Hercog 2-4

Simona Halep o intalneste pe slovena Polona Hercog 93 WTA) in turul al treilea al turneului de la Miami. Cele doua au mai fost adversare o singura data, in 2009, la Sofia, meci in care s-a impus jucatoarea din Slovenia 7-6, 1-6, 6-2, pe zgura). Meciul va avea loc dupa ora 20:25 si va fi transmis in direct pe DigiSport si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Polona Hercog 5-7, 3-2

LiveText Simona Halep vs Polona Hercog 5-7, 7-6(1), 2-1

VIDEO WTA Miami: Simona Halep vs Polona Hercog 5-7, 7-6(1), 6-2 / Nervii, revenirea si calificarea in optimi

Simona Halep a avut parte de un meci epuizant in turul al treilea al turneului de la Miami. Polona Hercog 93 WTA) s-a demonstrat a fi o adversara mai dificila decat spunea clasamentul WTA majoritatea adversarelor isi ridica nivelul impotriva romancei), insa principala adversara a Simonei a fost chiar ea insasi in partida disputata pe Hard Rock Stadium. Nervoasa mai tot timpul, Simona s-a razbunat de mai multe ori pe racheta sa, a vociferat pe toata durata duelului a criticat pe rand fileul, loviturile sale in lung de linie si orice nu i-a convenit), insa a demonstrat determinare si a revenit dupa ce a pierdut primul set cu 7-5, impunandu-se in cele din urma cu 7-61), 6-2, dupa doua ore si 49 de minute de joc. Simona s-a calificat in optimi, unde o va intalni pe Venus Williams 6-3, 6-1 vs Daria Kasatkina).

Simona Halep - Polona Hercog Online Stream Live Video Digisport

Simona Halep - Polona Hercog Online Stream Live Video Digisport Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul trei mondial, s-a calificat fara probleme, vineri, in runda a treia a turneului WTA de la Miami.

WTA Miami: Duelul dintre Simona Halep si Polona Hercog, din turul trei, va avea loc dupa ora 20:00

Jucatoarea Simona Halep, locul 3 WTA, o va intalni pe slovena Polona Hercog, numarul 93 mondial, in aceasta seara, nu inainte de ora 20:00, in turul trei al Miami Open, conform programului anuntat de organizatori. Partida dintre cele doua va fi transmisa in direct pe DigiSport si LiveText pe HotNews. ro.

Simona Halep, victorie intr-o ora si trei minute in fata americancei Taylor Townsend, in turul doi la Miami Open

Jucatoarea Simona Halep, locul 3 WTA si favorita 2, s-a calificat in turul trei al turneului Miami Open, impunandu-se cu scorul de 6-1, 6-3, intr-o ora si trei minute, in fata americancei Taylor Townsend, locul 96 mondial, sportiva care a venit din calificari.

VIDEO WTA Miami: Simona Halep, calificare lejera in turul trei (6-1, 6-3 cu Taylor Townsend)

Simona Halep s-a calificat in turul trei al turneului de la Miami Premier Mandatory) dupa o victorie fara emotii 6-1, 6-3) reusita impotriva jucatoarei Taylor Townsend SUA - 96 WTA). Meciul a curs intr-o singura directie, Simona respectandu-si statutul de mare favorita. Halep a avut nevoie de doar 63 de minute pentru a trece in faza urmatoare a competitiei.

Simona Halep rezista unui maraton de aproape trei ore pentru un loc in optimi la Miami

De doua ore si 49 de minute a avut nevoie Simona Halep pentru a obtine calificarea intre primele 16 jucatoare de la Miami Open, al doilea turneu de categorie WTA Premier Mandatory al sezonului.