01:05

FC Viitorul a castigat in premiera Cupa Romaniei (2-1 dupa prelungiri cu Astra Giurgiu) - Ghita, eroul echipei lui Hagi

La zece ani de la infiintare, FC Viitorul a reusit sa castige in premiera Cupa Romaniei. Echipa lui Gheorghe Hagi a invins-o in finala pe Astra Giurgiu, scor 2-1 dupa prelungiri. Condusa cu 1-0 la pauza, dupa o executie de exceptie din lovitura libera a lui Alibec, FC Viitorul a egalat situatia pe tabela in minutul 76, iar meciul a intrat in prelungiri. Eric de Oliveira a inscris golul victoriei in minutul 106, insa eroul partidei a fost Ghita, care a marcat golul egalizator si a impiedicat un gol al Astrei in minutul 115. continuă pe Hotnews