01:05

Tenismenul Stefanos Tsitsipas si-a lovit tatal cu racheta, dupa ce a pierdut primul set (VIDEO)

Tenismenul Stefanos Tsitsipas si-a lovit tatal cu racheta, in timpul meciului cu Nick Kyrgios, care a avut loc marti, la ATP Cup. continuă pe Antena3

VIDEO Nervii, bata-i vina: Cum a reusit Stefanos Tsitsipas sa-si accidenteze tatal in timp ce-si rupea racheta

Stefanos Tsitsipas a oferit un moment mai putin vazut pe terenul de tenis: suparat ca jocul nu ii mergea, grecul a dat cu racheta si l-a lovit fara sa vrea pe tatal sau. A fost nevoie si de interventia mamei pentru ca ultimul campion de la Turneul Campionilor sa se calmeze.

Scene SOCANTE pe terenul de tenis: Stefanos Tsitsipas si-a LOVIT tatal in timpul meciului cu Nick Kyrgios

Stefanos Tsitsipas, jucator grec de tenis, in varsta de 21 de ani, si-a lovit tatal pe teren, intr-o criza de nervi. Scena s-a petrecut pe durata meciului cu Nick Kyrgios, din ATP Cup. Stefanos Tsitsipas.

VIDEO ATP Cup: Germania vs Grecia 1-1 Stefanos Tsitsipas, victorie clara in fata lui Alexander Zverev

Stefanos Tsitsipas 6 ATP) a adus primul punct pentru Grecia in confruntarea cu Germania, din Grupa F a ATP Cup. Grecul l-a invins categoric pe Alexander Zverev 7 ATP), scor 6-1, 6-4, dupa o ora si 15 minute de joc.