17:30

CE Handbal (f): Romnia vs Ungaria 29-31/ Calificarea n semifinale, la mna Olandei - Am pierdut-o pe Cristina Neagu, accidentata la genunchi

Romania a inceput perfect meciul decisiv cu Ungaria, a dominat mare parte din prima repriza, insa pas cu pas au aparut erorile, ratarile, iar unguroaicele au iesit la lumina gratie unui joc agresiv si a unei determinari speciale portarita Kiss a avut interventii incredibile). Ungaria a invins cu 31-29, iar calificarea tricolorelor in semifinalele Campionatului European de handbal feminin depinde de rezultatul partidei Olanda vs Germania nemtoaicele nu trebuie sa invinga la o diferenta de 13 goluri). in plus, in minutul 52 am pierdut-o pe Cristina Neagu - liderul nationalei s-a accidentat la genunchi si a parasit terenul pe targa si a fost dusa la spital. Se actualizeaza. continuă pe Hotnews

CE Handbal (f): Romnia vs Ungaria (de la ora 19:00)/ Calificarea n semifinale depinde doar de noi - Victorie sau remiza cu Ungaria

Victoria cu Spania 27-25) ne-a adus la un singur pas distanta de calificarea in semifinalele Campionatului European de handbal feminin, Neagu, Pintea si compania avand nevoie de o victorie sau de o remiza cu Ungaria pentru a fi sigure de accederea in penultimul act al competitiei. Romania vs Ungaria va fi in direct pe TVR1 si TVRHD si LiveText pe HotNews. ro de la ora 19:00.

actualitate, 17:30