10:45

VIDEO CM 2018: Rusia vs Croatia 2-2 (3-4 d.l.d.) / Croatia, n semifinale dupa un meci nebun - Rusii au egalat dramatic pe final, dar nu au avut noroc la loteria penaltiurilor

Croatia este ultima echipa care obtine biletele pentru semifinalele Campionatului Mondial din Rusia, dupa ce a invins chiar tara gazda la loviturile de departajare. Partida de la Soci a fost una plina de suspans, cu rasturnari de scor si multa tensiune la loteria penaltiurilor. Dupa 90 de minute, Rusia si Croatia s-au aflat la egalitate, scor 1-1. Cele doua reprize suplimentare de prelungiri au mai adus cate un gol pentru fiecare echipa. Croatia a trecut in avantaj in minutul 101, gratie reusitei lui Vida, dar rusii au egalat dramatic pe final, prin Fernandes 115'). Echipa lui Zlatko Dalic s-a impus cu 4-3 la penaltiuri si merge in penultimul act al competitiei, acolo unde va intalni nationala Angliei. continuă pe Hotnews

LIVE Rusia - Croatia (21:00)

De la 21:00 transmitem live text in aceasta pagina ultimul sfert de finala la Cupa Mondiala: Rusia - Croatia.

LIVE Rusia - Croatia in ultimul sfert de finala

Asa am trait Rusia - Croatia in ultimul sfert de finala

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina ultimul sfert de finala la Cupa Mondiala: Rusia - Croatia.

Avancronica meciului Rusia Croatia. Continua minunea rusa la Cupa Mondiala?

Putini se asteptau ca Rusia sa ajunga in fazele superioare ale Cupei Mondiale, fiind totusi echipa clasata cel mai slab in ierarhia FIFA inaintea turneului final.

Se joaca sferturile Mondialului: Tot ce trebuie sa stii despre Rusia - Croatia

Foarte putini oameni s-ar fi asteptat ca Rusia sa ajunga atat de departe la acest Mondial, avand in vedere ca, inainte de turneul final, rusii bifasera doar trei victorii in 15 partide.

Croatia este ultima echipa care obtine biletele pentru semifinalele Campionatului Mondial din Rusia, dupa ce a invins chiar tara gazda la loviturile de departajare. Partida de la Soci a fost una plina de suspans, cu rasturnari de scor si multa tensiune la loteria penaltiurilor. Dupa 90 de minute, Rusia si Croatia s-au aflat la egalitate, scor 1-1. Cele doua reprize suplimentare de prelungiri au mai adus cate un gol pentru fiecare echipa. Vida adus-o pe Croatia in avantaj in minutul 101, dar rusii au egalat dramatic pe final, prin Fernandes 115'). Echipa lui Zlatko Dalic s-a impus cu 4-3 la penaltiuri si merge in penultimul act al competitiei, acolo unde va intalni nationala Angliei.

actualitate, 10:45