11:30

VIDEO CM 2018: Uruguay vs Franta 0-2 / Franta, pentru a sasea oara n semifinale - Varane si Griezmann au frnt visul sud-americanilor

Franta este prima semifinalista a Campionatului Mondial din Rusia, trupa lui Didier Deschamps obtinand o victorie facila in fata Uruguayului, nationala care primise un singur gol pana in faza sferturilor de finala. Fara Edinson Cavani pe teren, sud-americanii au inceput curajos partida de pe Nizhny Novgorod Stadium, dar entuziasmul lor a fost anihilat rapid de francezi. Varane a deschis scorul pe finalul primei reprize, pentru ca apoi Uruguayul sa rateze cea mai mare ocazie pe care a avut-o. Dupa ce l-a servit pe Varane la primul gol, Antoine Griezmann a stabilit scorul final in minutul 61, profitand si de o gafa incredibila a portarului Muslera. A fost 2-0 pentru Franta, care va bifa a sasea semifinala la un Campionat Mondial. continuă pe Hotnews

actualitate, 11:30