01:05

VIDEO Porto - AS Roma 3-1 / Porto, calificare dramatica in prelungiri dupa ce pierduse in tur (1-2) - Golul decisiv, marcat dintr-un penalty acordat cu ajutorul VAR

Ziua de miercuri din Champions League a oferit un meci nebun si pe Estadio do Dragao, acolo unde FC Porto a primit vizita celor de la AS Roma, echipa care la editia de anul trecut a ajuns pana in semifinale. invinsa pe Olimpico cu 2-1, formatia lui Sergio Conceicao a reusit o calificare dramatica in sferturile competitiei. Dupa 90 de minute de joc, scorul a fost 2-1 pentru Porto, iar partida a intrat in prelungiri. Golul decisiv a venit in minutul 117, dintr-un penalty acordat cu ajutorul VAR. continuă pe Hotnews