16:15

Franta s-a calificat in semifinala Cupei Mondiale 2018

Selectionata Frantei s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, vineri, dupa ce a invins reprezentativa Uruguayului cu scorul de 2-0 1-0), la Nijnii Novgorod, in primul sfert de finala al. continuă pe Antena3

Franta s-a calificat in semifinala Cupei Mondiale

CM 2018: Fundasul brazilian Danilo, indisponibil pentru restul Cupei Mondiale

Danilo Luiz da Silva, fundasul dreapta al selectionatei Braziliei, va fi indisponibil pentru restul Cupei Mondiale 2018, dupa ce a suferit o accidentare la ligamentele de la glezna dreapta in cursul unui antrenament efectuat joi, cu o zi inaintea meciului impotriva Belgiei, a anuntat Confederatia Braziliana de Fotbal CBF), citata de Reuters.

Anglia a invins Columbia la loviturile de departajare si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale

Reprezentativa Angliei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, marti, la Moscova, cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, selectionata Columbiei, in optimile competitiei.

Suedia a invins Elvetia si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale

Reprezentativa Suediei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, marti, la Sankt Petersburg, cu scorul de 1-0 0-0), selectionata Elvetiei.

Infantino i invita la finala Cupei Mondiale pe copiii blocati ntr-o pestera n Thailanda

Presedintele FIFA, Gianni Infantino, i-a invitat pe copiii blocati intr-o pestera din Thailanda sa asiste la finala Cupei Mondiale, daca vor fi eliberati pana la data disputarii ultimului act al turneului final din Rusia, 15 iulie, informeaza Le Soir.

Care a fost cel mai vizionat meci din optimile Cupei Mondiale. TVR 1, lider de audienta pe toate categoriile de public

Toate partidele din faza optimilor CM FIFA Rusia 2018 i-au adus postului TVR 1 pozitia de lider de audienta pe toate categoriile de public: national, urban si comercial.

Brazilia si Belgia pentru un loc in semifinalele Cupei Mondiale. Cine va pleca acasa?

Brazilia si Belgia se infrunta, vineri seara, pentru un loc in semifinalele Cupei Mondiale din Rusia.

Anglia are o sansa de aur

Desi a trecut cu greu de Columbia la penalty-uri, Anglia are drum deschis spre finala Cupei Mondiale 2018.

actualitate, 16:15