14:30

LIVESCORE Argentina vs Croatia (de la ora 21:00)/ Echipele de start

Argentina si Croatia se intalnesc astazi in cadrul unuia dintre cele mai asteptate meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial din Rusia. Dupa ce s-au incurcat cu Islanda 1-1), sud-americanii sunt nevoiti sa obtina toate cele trei puncte. Partida va fi gazduita de Nizhny Novgorod Stadium si va putea fi urmarita in direct pe TVR 1. continuă pe Hotnews

CM 2018: Argentina vs Croatia (de la ora 21:00) / Argentinienii, n cautarea primei victorii (Programul complet al zilei)

Argentina si Croatia se intalnesc astazi in cadrul unuia dintre cele mai asteptate meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial din Rusia. Dupa ce s-au incurcat cu Islanda 1-1), sud-americanii sunt nevoiti sa obtina toate cele trei puncte. Partida va avea loc de la ora 21:00 si va fi gazduita de Nizhny Novgorod Stadium. intra in material pentru a vedea programul complet al zilei de la CM de Fotbal.

ANM: Informare de instabilitate atmosferica pentru cea mai mare parte a tarii, pna la ora 21:00

Administratia Nationala de Meteorologie a emis o informare meteorologica privind perioade scurte de instabilitate atmosferica la nivelul intregii tarii, valabila pana luni la ora 21:00, informeaza Agerpres.

LIVESCORE Argentina vs Croatia 0-0 (Pauza)

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina vs Croatia 0-3/ A doua repriza de vis a croatilor - Argentina, ntr-o situatie critica

Situatia Argentinei a devenit una dramatica in Grupa D de la Campionatul Mondial din Rusia, dupa al doilea meci fara victorie. Echipa lui Jorge Sampaoli a fost invinsa categoric de Croatia, scor 3-0, la capatul unei partide in care a fost depasita la toate capitolele. Rebic a deschis scorul in minutul 53, dupa o gafa uluitoare a lui Caballero. Modric a majorat avantajul cu unul dintre cele mai frumoase goluri de pana acum la CM, iar Rakitic a desavarsit umilinta argentinienilor in prelungiri. Cu sase puncte dupa primele doua meciuri disputate, Croatia si-a asigurat locul in optimile turneului final, in timp ce soarta sud-americanilor depinde de jocul rezultatelor.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina vs Croatia 0-3 / A doua repriza de vis a croatilor - Argentina, ntr-o situatie critica

FINAL Argentina vs Croatia 0-3

LIVE TEXT Iran - Spania (21:00)

Urmariti live text in aceasta pagina cu incepere de la ora 21:00 partida Iran - Spania care conteaza pentru Grupa B a turneului final al Cupei Mondiale.

LIVE TEXT Rusia - Egipt (21:00). Primul meci din etapa secunda a grupelor

Rusia si Egipt deschid, marti seara, live text in aceasta pagina de la ora 21:00, etapa a doua din faza grupelor.

LIVE TEXT Tunisia - Anglia (21:00)

Urmariti live text in aceasta pagina de la ora 21:00 meciul dintre Tunisia si Anglia, partida care conteaza pentru Grupa G a Cupei Mondiale.

ARGENTINA - CROATIA LIVE STREAM. Examen decisiv pentru Messi ONLINE VIDEO TVR

Vicecampioana mondiala Argentina are o revansa de luat dupa debutul nefericit 1-1 cu Islanda) la Cupa Mondiala de fotbal din Rusia, dar poate meciul cu Croatia, de joi, de la Nijnii Novgorod 21,00, ora.

actualitate, 14:30