16:15

Bianca Andreescu, dezamagita dupa eliminarea de la Beijing. Ce a spus despre primul esec dupa 16 victorii consecutive

Jucatoarea canadiana Bianca Andreescu a fost eliminata, vineri, dejaponeza Naomi Osaka, scor 5-7, 6-3, 6-4,in sferturile de finala ale turneului China Open, de la Beijing. continuă pe Adevărul

WTA Beijing: Bianca Andreescu, in sferturi dupa a 16-a victorie consecutiva - Va urma duelul cu Naomi Osaka

Bianca Andreescu 6 WTA) a ajuns joi la a 16-a victorie consecutiva, dupa ce a invins-o pe americanca Jennifer Brady 66 WTA), scor 6-1, 6-3, calificandu-se in sferturile turneului Premier Mandatory de la Beijing.

VIDEO Bianca Andreescu a oferit declaratia zilei la Beijing: Nu vreau sa par ingamfata, dar asta simt!

La cei 19 ani ai sai, canadianca Bianca Andreescu e a cincea cea mai buna jucatoare de tenis din lume, aflandu-se intr-o plina ascensiune a carierei sale.

Digisport: Naomi Osaka, declaratie surprinzatoare despre Bianca Andreescu: Am multe de invatat de la ea

Naomi Osaka 21 de ani) a vorbit despre Bianca Andreescu 19 ani), adversara sa din sferturile turneului de la Beijing. Japoneza a spus ca este foarte surprinsa de jocul sportivei de origine romana.

Naomi Osaka, despre Bianca Andreescu. Ce spune cea care sta in calea Biancai, in drumul spre semifinalele de la Beijing

Canadianca Bianca Andreescu 4 WTA) se va duela cu japoenza Naomi Osaka 6 WTA), in sferturile de finala de la Beijing. Partida va avea loc, vineri, nu mai devreme de ora 16:00.

WTA Beijing: Bianca Andreescu, in optimi (a 15-a victorie consecutiva) - Duel cu Jennifer Brady

Asa cum era de asteptat, Bianca Andreescu a avut parte de un meci dificil cu Elise Mertens 23 WTA), partida avand multe break-uri si rasturnari de situatie. Mai puternica din punct de vedere mental, Bianca s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 7-65), iar seria castigatoare din circuitul WTA a ajuns la 15 victorii consecutive.

WTA Beijing: Bianca Andreescu, eliminata in sferturi de Naomi Osaka

Jucatoarea canadiana de origine romana Bianca Andreescu, locul 6 mondial si cap de serie numarul 5, .

WTA Beijing: Bianca Andreescu, de neoprit! Jucatoarea cu radacini romanesti e in sferturi

Jucatoarea canadiana de origine romana Bianca Andreescu, locul 6 WTA si favorita 5, s-a calificat, j.

O iubesc pe mama ta!. Bianca Andreescu, dialog HALUCINANT cu un jurnalist chinez

Bianca Andreescu a fost lasata fara cuvinte de un jurnalist chinez, la conferinta de presa din cadrul turneului de la Beijing. AU APARUT IMAGINI EXPLOZIVE DE LA NUNTA ANULUI! ASTA E PREA DE TOT Mai precis,.

DigiSport: Sfaturile primite de Naomi Osaka de la tatal sau, in timpul partidei cu Bianca Andreescu

Naomi Osaka 21 de ani) a pierdut primul set al partidei cu Bianca Andrescu 19 ani), 7-5, din sferturile turneului de la Beijing. Dupa discursul tatalui sau, Osaka a revenit in joc si a castigat al doilea set cu 6-3.

WTA Beijing: Seria castigatoare, intrerupta la 16 - Bianca Andreescu, invinsa in sferturi de Naomi Osaka

Bianca a inceput perfect partida cu Naomi a condus cu 5-1), dar a castigat primul set cu ceva emotii 7-5). Mansa a doua i-a apartinut niponei 6-3). Desi a fost nevoita sa traverseze pasaje de meci dificile, Osaka a avut de fiecare data forta necesara sa revina, fostul lider mondial oprind seria castigatoare a Biancai la 16 victorii consecutive in circuitul WTA). Naomi s-a impus cu 6-4 in decisiv, la capatul unei partide epuizante de doua ore si 16 minute.

actualitate, 16:15