12:30

FOTOGALERIE LiveText Tottenham vs Liverpool 0-1 (Pauza) / Salah a inscris din penalty in minutul 2

Dupa un sezon plin de spectacol, cu reveniri incredibile si partide pline de suspans, Champions League a ajuns la final. Batalia pentru trofeu se da intre Tottenham si Liverpool, aceasta fiind a doua finala 100% englezeasca din istoria competitiei. Partida are loc pe stadionul Wanda Metropolitano din Madrid, de la ora 22:00, putand fi urmarita in direct pe Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

FOTOGALERIE LiveText Tottenham vs Liverpool (de la ora 22:00) / Imagine Dragons canta la ceremonia de deschidere

FOTOGALERIE Tottenham vs Liverpool 0-2 / Liverpool, noua regina a Europei - Salah si Origi aduc al saselea trofeu pe Anfield

Finala Champions League dintre Tottenham si Liverpool a inceput de la scorul de 1-0 pentru cormorani. Mohamed Salah a transformat un penalty acordat dupa doar 20 de secunde de la fluierul de start. Acest gol le-a pus parca plumb in picioare elevilor lui Mauricio Pochettino, care au parut neputinciosi in fata rivalei din Premier League. Tottenham a avut cateva ocazii importante in partea a doua a meciului, insa tot Liverpool a fost cea care a marcat. Tabela a fost inchisa in minutul 87 de Origi, introdus pe teren in repriza secunda.

TOTTENHAM - LIVERPOOL LIVE in Finala LIGII CAMPIONILOR. Penalty in secunda 21

TOTTENHAM - LIVERPOOL LIVE in Finala LIGII CAMPIONILOR. Tottenham si Liverpool se vor intalni, sambata, de la ora 22:00 ora Romaniei), pe Stadionul Wanda Metropolitano din Madrid, in a doua finala intre.

TOTTENHAM - LIVERPOOL LIVE in Finala LIGII CAMPIONILOR. Echipele de start

LIVE Finala Ligii Campionilor: Tottenham - Liverpool (22:00)

De la 22:00 transmitem in aceasta seara finala Ligii Campionilor dintre Tottenham si Liverpool. Meciul se joaca la Madrid pe Wanda Metropolitano.

LIVE Finala Ligii Campionilor: Tottenham - Liverpool (22:00). Echipele de start

LIVE Finala Ligii Campionilor: Tottenham - Liverpool. Penalty pentru cormorani in secunda 24!

Asa am trait Finala Ligii Campionilor: Tottenham - Liverpool

De la 22:00 am transmis finala Ligii Campionilor dintre Tottenham si Liverpool. Meciul se joaca la Madrid pe Wanda Metropolitano.

Tottenham vs Liverpool (22:00) / Rivalitatea din Premier League se muta la Madrid - Trupa lui Pochettino, fata in fata cu istoria; Cormoranii viseaza la al saselea trofeu

A inceput numaratoarea inversa pana la startul finalei Champions League, un duel 100% britanic. Tottenham si Liverpool se vor infrunta sambata pentru marele trofeu, pe stadionul Wanda Metropolitano din Madrid. 'Cormoranii' au triumfat de cinci ori in cea mai importanta competitie intercluburi de pe continent, in timp ce Tottenham se afla pentru prima data in ultimul act. Un lucru e cert, Europa va avea o noua regina, dupa trei editii in care campioana a fost Real Madrid. Partida va incepe la ora 22:00 si va fi transmisa in direct pe Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus si LiveText pe HotNews. ro.

Corespondenta din Madrid - Invazie britanica, 100.000 de englezi au luat cu asalt capitala Spaniei, pentru a asista la Tottenham- Liverpool, finala UCL

Madridul fierbe la propriu si la figurat. Prima zi a lui iunie, teoretic si prima zi de vara, gaseste capitala Spaniei sufocata de o caldura care ajunge in miezul zilei la 40 de grade, dar se resimte chiar mai puternic, tinand cont ca orasul e sufocat de betoane si n-are fara iesire la mare.

actualitate, 12:30