14:47

Halep, primul meci pe iarba din 2019: Simona si-a inceput pregatirea pentru Wimbledon, facand pereche cu Raluca Olaru

Daca pentru Olaru prezenta la probele de dublu e ceva obisnuit, ea renuntand de mult la meciurile de simplu, in schimb, pentru Simona aceasta decizie a venit doar din dorinta de a avea cat mai multe partide in picioare pe iarba intr-o perioada extrem de scurta pana la Wimbledon. continuă pe Adevărul

Cupa Africii: Egipt, victorie la limita cu Zimbabwe in primul meci al competitiei (scor 1-0)

Selectionata Egiptului a invins formatia Zimbabwe cu scorul de 1-0, vineri seara, la Cairo, in primul meci al editiei 2019 a Cupei Africii pe Natiuni la fotbal, care are loc in Egipt pana pe 19 iulie.

Primul meci al Romaniei la Euro U21, urmarit de peste 1,6 millioane de telespectatori in minutul de aur

Primul meci al Romaniei la Euro U21 a fost urmarit, la postul TVR 1, de peste 1,6 millioane de telespectatori in minutul de aur.

actualitate, 14:47