11:30

Dinamo, in ceata: a pierdut cu Sepsi, dupa un penalty refuzat, iar play-off-ul e tot mai departe. Nistor, gol si apoi rosu

Dinamo a suferit a noua infrangere a sezonului in Liga 1, cedand, pe teren propriu, in fata lui Sepsi Sf. Gheorghe, si ratand, astfel, sansa de a reveni, pentru moment, pe loc de play-off. Cu o lovitura de la 11 m refuzata, Dinamo a cedat, 1-2, dupa ce condusese cu 1-0 din minutul 61. Marcatorul lui Dinamo, Dan Nistor, si-a lasat echipa in inferioritate numerica in ultimele 20 de minute, iar Sepsi a intors soarta meciului in doar trei minute. continuă pe Adevărul

Un barbat din Alba Iulia si-a pierdut viata, dupa ce a fost spulberat de o masina pe trecerea de pietoni

Un barbat de aproximativ 50 de ani a murit, miercuri seara, dupa a fost lovit de o masina in timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni din centrul municipiului Alba Iulia.

actualitate, 11:30