16:00

VIDEO Formula 1: Max Verstappen (Red Bull) a castigat Marele Premiu al Braziliei; Pierre Gasly (Toro Rosso), locul secund Cursa plina de incidente

Pilotul olandez Max Verstappen Red Bull, plecat din pole position) a castigat, duminica, Marele Premiu al Braziliei, penultima etapa a Campionatului Mondial de Formula. Acesta a fost urmat de Pierre Gasly Toro Rosso, cel mai bun rezultat al sau) si Carlos Sainz McLaren, a pornit ultimul in cursa), dupa ce Lewis Hamilton Mercedes) a fost penalizat cu cinci secunde pentru ca l-a scos din cursa pe Alexander Albon) si a terminat pe locul al saptelea. continuă pe Hotnews

Formula 1: Max Verstappen va pleca din pole-position la Marele Premiu al Braziliei

Max Verstappen Red Bull) va pleca de pe prima pozitie a grilei de start la Marele Premiu al Braziliei, dupa rezultatele din caificari de sambata.

Pole position pentru Max Verstappen in Brazilia. De la Ayrton Senna nu s-a mai intamplat!

Pilotul olandez Max Verstappen de la Red Bull a reusit cel mai bun timp in calificarile Marelui Premiu de Formula 1 al Braziliei, penultima etapa a sezonului 2019.

actualitate, 16:00