01:05

LiveText Simona Halep vs Amanda Anisimova (de la ora 13:00)

Partida dintre Simona Halep 3 WTA) si Amanda Anisimova 51 WTA), contand pentru calificarea in semifinalele de la Roland Garros, se va disputa joi, de la ora 13:00 ora Romaniei), fiind prima a zilei pe arena Philippe Chatrier. Initial, confruntarea ar fi trebuit sa aiba loc miercuri, dar ploaia a dat peste cap programul competitiei de la Paris. Meciul va fi transmis in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LiveText Simona Halep vs Amanda Anisimova 2-6, 1-4

LiveText Simona Halep vs Amanda Anisimova / Sanse mici ca meciul sa inceapa la ora 15:00 - Ploua la Paris

Pentru a ajunge in semifinale la Roland Garros, Simona Halep 3 WTA) trebuie sa treaca de obstacolul Amanda Anisimova 17 ani, 51 WTA). Jucatoarea americana de origine rusa nu a pierdut niciun set la actuala editie a competitiei de la Paris. Confruntarea se desfasoara pe arena Philippe Chatrier, putand fi urmarita in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Amanda Anisimova / Ploua la Paris - Meciul nu va incepe mai devreme de ora 16:00

LiveText Simona Halep vs Amanda Anisimova / Meciul este amanat din cauza ploii

Ora meciului Simona Halep - Amanda Anisimova

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat ora meciului Simona Halep - Amanda Anisimova, partida programata miercuri in sferturile de finala.

Roland Garros: Simona Halep vs Amanda Anisimova 2-6, 4-6 / Campioana en-titre, eliminata in sferturi de o jucatoare de 17 ani in plina ascensiune: Simona, pe locul 8 in clasamentul WTA

Simona Halep, campioana a editiei din 2018 a Grand Slam-ului de la Paris, a fost eliminata in sferturile de finala de Amanda Anisimova 51 WTA). Jucatoarea in varsta de doar 17 ani s-a impus cu 6-2, 6-4, dupa doar o ora si opt minute de joc. Americanca a prestat un joc foarte bun, a fost agresiva de la primul pana la ultimul punct, a avut o precizie extraordinara si a profitat de pasivitatea Simonei, care a riscat in prea putine momente ale partidei.

Roland Garros: Partida Simona Halep vs Amanda Anisimova, amanata pentru joi din cauza ploii

Ploaia a dat peste cap programul de la Roland Garros, toate meciurile de miercuri fiind amanate pentru joi. Astfel, confruntarea din sferturi dintre Simona Halep 3 WTA) si Amanda Anisimova 17 ani, 51 WTA) va avea loc maine, la o ora ce urmeaza sa fie anuntata de organizatori.

Simona Halep - Amanda Anisimova LIVE TEXT, la Roland Garros. Simona lupta pentru un loc in semifinale

Simona Halepjoaca acum Roland Garros, pe terenul Philippe Chatrier. Romanca o intalneste in sferturile de finala pe americancaAmanda Anisimova, intr-o disputa care trebuia sa aiba loc miercuri,.

Roland Garros: Simona Halep vs Amanda Anisimova, prima partida a zilei de miercuri pe arena Philippe Chatrier

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat programul zilei de miercuri, astfel ca partida dintre Simona Halep si Amanda Anisimova va deschide ziua pe arena Philippe Chatrier. Confruntarea din sferturi va incepe la ora 15:00 ora Romaniei) si va fi transmisa in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.