18:15

Roland Garros: Simona Halep vs Amanda Anisimova, prima partida a zilei de miercuri pe arena Philippe Chatrier

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat programul zilei de miercuri, astfel ca partida dintre Simona Halep si Amanda Anisimova va deschide ziua pe arena Philippe Chatrier. Confruntarea din sferturi va incepe la ora 15:00 ora Romaniei) si va fi transmisa in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

Ora meciului Simona Halep - Amanda Anisimova

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat ora meciului Simona Halep - Amanda Anisimova, partida programata miercuri in sferturile de finala.

Roland Garros: Simona Halep vs Lesia Tsurenko 6-2, 6-1 / Simona, in optimi dupa un meci de 55 de minute

Simona Halep a obtinut calificarea in optimile Grand Slam-ului de la Paris, dupa o victorie facila in fata Lesiei Tsurenko 27 WTA), scor 6-2, 6-1. Ucraineanca nu a contat la serviciu a avut chiar si trei duble greseli consecutive; Simona a facut opt break-uri din tot atatea game-uri jucate la retur) si a facut nu mai putin de 32 erori nefortate - multe, avand in vedere faptul ca Halep a avut nevoie de doar 55 de puncte pentru a inchide partida.

Simona Halep, calificare triumfala in sferturi la Roland Garros. Un singur game cedat!

Pentru a patra oara in cariera Simona Halep va juca in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa ce a cedat un singur game polonezei Iga Swiatek in optimi, scor 6-1, 6-0.

Simona Halep inchide ziua de luni pe arena centrala de la Roland Garros

Organizatorii de la Roland Garros au programat-o pe Simona Halep in ultimul meci de luni pe Philippe Chatrier, cea mai mare arena a complexului de tenis de la Paris.

Simona Halep, victorie autoritara pentru un loc in optimile de la Roland Garros

Doar trei game-uri i-a lasat Simona Halep ucrainencei Lesia Tsurenko, sambata, intr-un meci din turul 3 la Roland Garros.

Simona Halep 3 WTA) a avut nevoie doar de 45 de minute pentru a-si asigura prezenta in sferturile de la Roland Garros. in varsta de 18 ani, poloneza Iga Swiatek 104 WTA) a fost depasita total de miza partidei, jocul a curs intr-o singura directie de la inceput, iar Halep a aratat o forma exceptionala. A fost 6-1, 6-0 pentru campioana en-titre.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Iga Swiatek 6-1, 6-0 / Demonstratie de tenis - Halep, in sferturi dupa o victorie in 45 de minute

Simona Halep se simte batrana dupa calificarea in sferturi

La 27 ani Simona Halep spune ca se simte batrana, dupa ce a invins in optimi o jucatoare de 18 ani si urmeaza a intalni in sferturi o alta de doar 17 ani.

Roland Garros: Irina Begu vs Amanda Anisimova (6)6-7, 4-6 / Romanca a ratat doua mingi de set in tiebreak

Irina Begu a revenit in ambele seturi de la 0-3 in fata Amandei Anisimova 51 WTA, 17 ani), insa romanca nu a putut profita de ocaziile avute a ratat doua mingi de set in tiebreak-ul primei parti) si a pierdut cu 7-66), 6-4, dupa o ora si 40 de minute de joc. Americanca s-a calificat in optimile turneului de la Roland Garros, unde se va duela cu Aliona Bolsova Zadoinov 137 WTA, a eliminat-o pe Sorana Cirstea in turul secund).

Simona Halep s-a bucurat pentru victoria lui Liverpool

Dupa ce a rezolvat in mai putin de o ora meciul cu Lesia Tsurenko din turul 3 la Roland Garros, Simona Halep a avut timp sambata seara sa urmareasca finala Ligii Campionilor.

actualitate, 18:15