16:45

CE Under U21: Germania vs Romania 4-2 Povestea frumoasa a luat sfarsit - Echipa lui Mirel Radoi, eliminata in semifinale dupa ce a avut 2-1 la pauza

Nationala Under 21 a Romaniei a fost la 45 de minute distanta de o finala istorica la Campionatul European de tineret, dupa ce a avut 2-1 la pauza cu Germania, campioana en-titre. O prima repriza cu un Puscas in mare forma, cu doua goluri 26 - penalty, 44) si o ocazie uriasa ratata in finalul primei reprize care cel mai probabil ar fi schimbat total soarta meciului. A doua parte a fost insa dominata de nemti. Un gol al lui Waldschmidt 51) dintr-un penalty comis de Ianis Hagi le-a taiat elanul tricolorilor. Cand toata lumea se pregatea de prelungiri, Germania a ucis orice sperante: doua goluri in patru minute Waldschmidt 90, Amiri 90+4). continuă pe Hotnews

actualitate, 16:45