13:45

CE Under 21, semifinale: Germania vs Romania (de la 19:00) Un meci pentru istorie

Nationala Under 21 a Romaniei a dat peste cap toate calulele hartiei si a impresionat prin calificarea in semifinalele CE Under 21. Jucatorii pregatiti de Mirel Radoi vor sa continue povestea frumoasa si sa lupte pentru trofeu, dar pana atunci trebuie sa treaca de obstacolul Germania, campioana en-titre. Pe Stadio Renato DallAra din Bologna se vor intalni echipele cu cel mai bun atac din competitie, astfel ca partida se anunta una spectaculoasa. Confruntarea va incepe la ora 19:00 si va putea fi urmarita in direct pe TVR 1 si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

CE Under 21: Semifinala Germania vs Romania va fi arbitrata de israelianul Orel Grinfeld

Meciul pe care reprezentativa de tineret a Romaniei il va disputa, joi, cu nationala Gemaniei, in semifinalele Campionatului European under 21, va fi arbitrat de israelianul Orel Grinfeld.

CE Under U21: Germania vs Romania 4-2 Povestea frumoasa a luat sfarsit - Echipa lui Mirel Radoi, eliminata in semifinale dupa ce a avut 2-1 la pauza

Nationala Under 21 a Romaniei a fost la 45 de minute distanta de o finala istorica la Campionatul European de tineret, dupa ce a avut 2-1 la pauza cu Germania, campioana en-titre. O prima repriza cu un Puscas in mare forma, cu doua goluri 26 - penalty, 44) si o ocazie uriasa ratata in finalul primei reprize care cel mai probabil ar fi schimbat total soarta meciului. A doua parte a fost insa dominata de nemti. Un gol al lui Waldschmidt 51) dintr-un penalty comis de Ianis Hagi le-a taiat elanul tricolorilor. Cand toata lumea se pregatea de prelungiri, Germania a ucis orice sperante: doua goluri in patru minute Waldschmidt 90, Amiri 90+4).

CE Under 21: Romania - Franta (de la 22:00) La un pas de semifinale si calificarea la JO 2020

Dupa doua victorii entuziasmante cu Croatia si Anglia, nationala Under 21 a Romaniei trebuie sa faca si ultimul pas pentru a obtine calificarea in semifinalele Euro 2019 si pentru a primi biletele pentru JO de la Tokyo din 2020. Baietii lui Mirel Radoi dau piept cu Franta de la ora 22:00, intr-o partida in care au mai multe variante pentru a merge mai departe in competitie: victoria, remiza sau chiar o infrangere dar nu la mai mult de doua goluri diferenta. Confruntarea va fi in direct pe TVR1 si LiveText pe HotNews. ro.

CE Under 21: Germania s-a calificat in semifinale (1-1 cu Austria); Danemarca a castigat cu Serbia (scor 2-0), dar este eliminata

Germania a terminat la egalitate cu Austria, scor 1-1, in ultimul meci al Grupei B de la CE Under 21. in urma acestui rezultat, nemtii au incheiat pe prima pozitie in grupa si si-au asigurat astfel prezenta in semifinalele competitiei. in cealalta partida a serii, Danemarca a invins-o pe Serbia, scor 2-0, si s-a clasat pe locul doi in Grupa B, iesind din calculele calificarii.

12 cote nebune pe Betano pentru Germania - Romania

Meciul unei generatii, partida in care fotbalul romanesc poate renaste in cel mai frumos mod posibil, Germania U21 - Romania U21 joi, ora 19:00) in semifinalele EURO 2019 U21, va tine conectati milioane de microbisti romani din toate colturile lumii. Dar si pe pariori, care pot gasi pe Betano o oferta la pariuri sportive care acopera fiecare aspect al unei infruntari care ne poate aduce cu un pas mai aproape de istorie si cucerirea titlului european.

Care este principalul atu al Germaniei, adversara Romaniei din semifinalele Campionatului European Under 21

Romania va intalni joi, de la ora 19. 00, Germania in semifinalele Campionatului European de fotbal, rezervat nationalelor Under 21.

Stefan Kuntz, selectionerul Germaniei Under 21: Ianis e un jucator extrem de bun, dar nu avem un plan special pentru el, ci pentru toata echipa

Selectionerul nationalei de tineret a Germaniei, Stefan Kuntz, a declarat, miercuri, ca echipa Romaniei a reusit sa ajunga in semifinale la Campionatul European datorita talentului si muncii, subliniind ca la meciul de joi nu a pregatit un plan special pentru Ianis Hagi.

CE Under 21: Echipa probabila a Frantei pentru meciul impotriva Romaniei

AFP a publicat compozitia probabila a echipei franceze care se va confrunta cu Romania luni, la Cesena, pentru al treilea meci din grupa C a Euro-2019 U21:.

FOTO LiveText Franta vs Romania 0-0 (Rep. II)