19:45

Romnia vs Olanda, meciul pentru medalia de bronz (de la 15:00)/ Cum ne-au nvins n grupe, absente si statistici

Nationala Romaniei de handbal feminin va intalni, duminica, reprezentativa Olandei in meciul pentru medalia de bronz la Campionatul European. Dupa un start excelent de turneu pentru tricolore victorii pe linie in grupa preliminara), Olanda a fost prima echipa care a invins Romania 29-24), in chiar primul meci din Grupele Principale. Absenta Cristinei Neagu accidentata in meciul cu Ungaria) face partida si mai dificila, dupa ce jocul Romaniei de pe linia de 9 metri a suferit in semifinala cu Rusia am inscris doar noua goluri din 28 de aruncari). Meciul din sala Paris-Bercy va avea loc la ora 15:00 si va putea fi urmarit in direct pe TVR 1 si TVR HD si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LiveText Romnia vs Olanda (de la ora 15:00) / Tricolorele lupta pentru medalia de bronz

In ultimul sau meci de la Campionatul European de handbal feminin din Franta, nationala Romaniei va incerca sa isi ia revansa in fata Olandei, dupa infrangerea suferita in Grupa Principala 2 24-29) si sa castige medalia de bronz. Daca ar reusi acest lucru, tricolorele si-ar egala cea mai buna performanta la un Campionat European, dupa ce in 2010 invingea Danemarca in meciul pentru locul trei 16-15). Partida din sala Paris-Bercy va avea loc la ora 15:00 si va putea fi urmarit in direct pe TVR 1 si TVR HD si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Romnia vs Olanda 11-16 (Rep. II)

CE Handbal (f): Romnia vs Olanda 20-24/ Terminam pe a patra pozitie, dupa 45 de minute triste si 15 minute n care am sperat la o revenire de senzatie

Nationala Romaniei de handbal feminin a terminat pe a patra pozitie Campionatul European din Franta. Tricolorele au fost invinse de Olanda, scor 20-24 8-15), dupa un meci in care au suferit 40 de minute au fost conduse la opt goluri, 13-21), insa au oferit o ultima impresie buna, marcand cinci goluri consecutive si luptand pana la final. Jucatoarele noastre s-au trezit prea tarziu, iar olandezele au obtinut medaliile de bronz, profitand de problemele din apararea noastra si de lipsa Cristinei Neagu. Romania a egalat a doua cea mai buna participare a sa la un Campionat European, terminand pe locul al patrulea si in 2000, cand a gazduit competitia.

CE Handbal (f): Romnia vs Olanda 20-24/ Terminam pe a patra pozitie, dupa 40 de minute triste si 20 de minute n care am sperat la o revenire de senzatie

Olanda, adversara Romaniei in meciul pentru bronz la EURO 2018. Franta si Rusia, in finala

Nationala Romaniei va infrunta Olanda in meciul pentru bronz la Campionatul European de handbal feminin - EHF EURO 2018 din Franta, in timp ce in finala se vor infrunta Franta si Rusia. Cele doua echipe s-.

VIDEO Cristina Neagu si-a pus mainile in cap! Romania a incasat cel mai stupid gol al zilei in meciul cu Rusia

Romania a fost invinsa clar de Rusia, in semifinalele Campionatului European, scor 28-22 si va juca pentru medalia de bronz.

actualitate, 19:45