08:30

VIDEO Real Madrid, victorie cu scor de tenis (6-0) mpotriva celor de la Celta Vigo

Real Madrid si-a bucurat suporterii pe Santiago Bernabeu cu o victorie categorica cu 6-0, victima de serviciu fiind Celta Vigo. Disputa a facut parte din runda cu numarul XXXVII penultima) din Primera Division. continuă pe Hotnews

VIDEO Barcelona, recital de goluri pe Camp Nou (5-1 cu Villarreal); Real Madrid, nvinsa de Sevilla (scor 3-2) - Sergios Ramos, nger si demon pentru galactici

Barcelona si Real Madrid au disputat miercuri seara meciurile restante din etapa a XXXIV-a a campionatului Spaniei. Daca gruparea de pe Camp Nou a facut spectacol cu Villarreal scor 5-1), Real Madrid a fost aproape de o umilinta la Sevilla. Condusa la un moment dat cu 3-0, echipa lui Zinedine Zidane a revenit pe final, a punctat de doua ori si a evitat infrangerea la scor de neprezentare.

Statistica rusinoasa pentru Real Madrid in campionat

Calificata pentru al treilea an in finala Ligii Campionilor, Real Madrid nu se poate lauda cu rezultate prea bune in La Liga, dupa ce a fost invinsa miercuri seara de Sevilla, cu 3-2.

Neymar, la Real Madrid din sezonul viitor: detaliile unei tranzactii fabuloase

Paris Saint Germain a castigat pentru al patrulea an consecutiv Cupa Frantei, dupa o confruntare de tip David si Goliat. La meci a asistat si Neymar, despre care presa spaniola scrie ca va juca la Real Madrid in sezonul urmator.

VIDEO WTA Madrid: Petra Kvitova a ntregit tabloul semifinalelor - Victorie clara cu Daria Kasatkina

Petra Kvitova 10 WTA) a completat careul de asi al turneului Premier Mandatory de la Madrid, dupa o victorie fara emotii in fata rusoaicei Daria Kasatkina 15 WTA), scor 6-4, 6-0. in lupta pentru un loc in marea finala a competitiei, Kvitova o va intalni pe compatrioata sa Karolina Pliskova, care a eliminat-o in sferturi pe Simona Halep.

VIDEO WTA Madrid: Garbine Muguruza, eliminata de Daria Kasatkina dupa un meci maraton - Maria Sharapova, n sferturi

Garbine Muguruza favorita 3) si Daria Kasatkina cap de serie numarul 14) au oferit un meci extrem de spectaculos, cu multe rasturnari de situatie, o adevarata batalie de doua ore si 30 de minute. A fost 6-2, 4-6, 6-3 pentru Kasatkina, aceasta obtinand calificarea in sferturile turneului Premier Mandatory de la Madrid. in sferturi a mai ajuns si Maria Sharapova, invingatoare in fata Kristinei Mladenovic scor 6-3, 6-4).

actualitate, 08:30