13:45

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Peru - Danemarca 0 - 1 / Ratari pe banda rulanta pentru Peru; Poulsen a stabilit nvingatoarea

Danemarca a invins Peru, scor 1 - 0, la capatul unui meci extrem de spectaculos, in care sud-americanii au ratat numeroase ocazii. Cueva a irosit un penalty in finalul primei reprize, iar unicul gol al partidei de la Saransk a fost semnat de Poulsen, in minutul 59. continuă pe Hotnews

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Peru - Danemarca 0-1/ Ratari pe banda rulanta pentru Peru; Poulsen a stabilit nvingatoarea

Danemarca a invins Peru, scor 1-0, la capatul unui meci extrem de spectaculos, in care sud-americanii au ratat numeroase ocazii. Cueva a irosit un penalty in finalul primei reprize, iar unicul gol al partidei de la Saransk a fost semnat de Poulsen, in minutul 59.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Peru - Danemarca 0-1 / Ratari pe banda rulanta pentru Peru; Poulsen a stabilit nvingatoarea

PERU - DANEMARCA la CUPA MONDIALA. Duel inedit in Rusia LIVE STREAM TVR

PERU - DANEMARCA la CUPA MONDIALA. Peru si Danemarca, doua echipe care revin la Cupa Mondiala de fotbal dupa absente mai lungi sau mai scurte, se vor infrunta, sambata, la Saransk 19,00), in al doilea.

LIVE TEXT Peru - Danemarca in Grupa C (19:00)

Peru revine la Cupa Mondiala dupa 36 ani si intalneste Danemarca, echipa care niciodata n-a depasit faza sferturilor. Meciul se joaca in Grupa C, unde Franta a invins Australia la limita.

LIVE TEXT Peru - Danemarca in Grupa C. Penalty ratat de sud-americani!

Asa am trait Peru - Danemarca in Grupa C. Penalty ratat de sud-americani!

Peru a revenit la Cupa Mondiala dupa 36 ani si a intalnit Danemarca, echipa care niciodata n-a depasit faza sferturilor. Meciul s-a jucat in Grupa C, unde Franta a invins Australia la limita.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1/ Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

Islanda a debutat cu dreptul la competitia din Rusia, reusind sa smulga o remiza in fata Argentinei campioana mondiala in 1978 si 1986 ), scor 1-1. Posesia a fost intr-o masura covarsitoare de partea sud-americanilor 78%), in timp ce Islanda s-a multumit sa se apere disciplinat si sa iasa pe contraatac. Elevii lui Heimir Hallgrimsson au revenit dupa ce Aguero a deschis scorul in minutul 19, au egalat situatia pe tabela patru minute mai tarziu si au rezistat eroic pana la final in fata atacurilor argentiniene. Messi a avut sansa de a-si aduce echipa in avantaj in minutul 64, insa a ratat o lovitura de la 11 metri.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1 / Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: La ultima strigare - Uruguay trece de Egipt (1-0) cu un gol marcat n minutul 89

Unii cu Diego Godin, Luis Suarez si Edinson Cavani, ceilalti cu Trezeguet nicio legatura cu legendarul jucator al Frantei) si cu Salah rezerva. Diferentele au fost mici, atat de mici incat tabela nu a avut motive sa se dezmorteasca in primele 45 de minute. Presiunea a fost mai mare in ultimele 20 de minute, iar izbavirea a venit tarziu, in minutul 89: Gimenez a inscris cu capul, iar Uruguay a trecut la limita 1-0) de Egipt.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Rusii, bucuria din tribune si pasele de-a latul ale verzilor (Rusia - Arabia Saudita 5-0)

Robbie Williams, soprana Aida Garifullina, iar apoi Vladimir Putin. Asa ne-am distrat la festivitatea de deschidere. A urmat meciul de debut al competitiei, unul in care naivitatea soimilor verzi a iesit rapid la suprafata. Doua suturi pe poarta in prima repriza, ambele transformate in goluri. Rusia a trecut de Arabia Saudita 5-0), iar Mondialul de fotbal a pornit la drum cu o victorie asteptata a gazdelor motive serioase de petrecere pe strazile Moscovei). Cheryshev 91') a reusit prima bijuterie de gol de la acest turneu final.

actualitate, 13:45