06:30

VIDEO WTA Roma: Simona Halep vs Elina Svitolina 0-6, 4-6/ Fara solutii - Halep, nvinsa n finala pentru a doua oara consecutiv

Simona Halep 1 WTA) a ratat pentru a doua oara consecutiv sansa de a-si trece in palmares trofeul de la Foro Italico, fiind invinsa inca o data de Elina Svitolina 4 WTA). Ucraineanca s-a impus categoric, scor 6-0, 6-4, dupa o partida in care a servit perfect, a fost extrem de inspirata si nu i-a lasat prea multe sanse liderului mondial. Halep, care a acuzat dureri la spate dupa primul set al finalei, s-a deplasat foarte greu in teren, a gresit mult si nu a reusit sa gaseasca solutii pentru jocul Elinei. continuă pe Hotnews

WTA Roma: Simona Halep vs Maria Sharapova (dupa ora 18:00)/ Halep: Mereu a fost greu contra ei

Semifinalele turneului Premier 5 de la Roma propun un meci cu un afis grozav: Simona Halep, liderul mondial, vs Maria Sharapova 40 WTA), castigatoare a cinci titluri de Grand Slam. Rusoaica are 7-1 la intalnirile directe, insa la ultima confruntare Halep i-a administrat o adevarata lectie Mariei: 6-2, 6-2, la Beijing, in 2017. Partida dintre cele doua jucatoare va avea loc sambata, dupa ora 18:00, putand fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

WTA Roma: Simona Halep, n sferturi fara sa joace - Madison Keys s-a retras nainte de meciul cu liderul mondial

Simona Halep a ajuns printre cele mai bune opt jucatoare de la Roma Premier 5) fara sa fi jucat meciul cu Madison Keys, sportiva din SUA abandonand cu cateva ore inainte de duelul cu Simona. Americanca s-a retras si din proba de dublu de la Foro Italico. Pe durata meciului cu Dona Vekic din turul anterior), Madison a acuzat unele probleme la spate.

WTA Roma, finala: Simona Halep vs Elina Svitolina (de la ora 14:00)/ Ocazia revansei

Finala turneului Premier 5 de la Roma va avea pentru al doilea an consecutiv aceleasi protagonsite, Simona Halep 1 WTA) si Elina Svitolina 4 WTA) urmand sa-si dispute trofeul de la Foro Italico. Jucatoarea noastra este pregatita sa-si ia revansa, dupa ce la editia de anul trecut ucraineanca s-a impus in trei seturi scor 4-6, 7-5, 6-1), profitand si de accidentarea suferita la glezna de romanca in primul set. Finala este progamata de la ora 14:00 si va fi transmisa in direct pe Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Elina Svitolina (de la ora 14:00)

LIVE Text Simona Halep vs Elina Svitolina 0-6, 2-4

VIDEO WTA Roma: Elina Svitolina, prima finalista a competitiei (6-4, 6-3 cu Anett Kontaveit)

Elina Svitolina 4 WTA) va avea ocazia sa isi apare trofeul cucerit anul trecut la turneul Premier 5 de la Roma, dupa ce a invins-o in semifinale pe Anett Kontaveit Estonia, 26 WTA), revelatia editiei din acest an a competitiei din capitala Italiei. A fost 6-4, 6-3 pentru Svitolina, dupa o ora si 14 minute de joc.

VIDEO WTA Roma: Elina Svitolina (campioana en-titre), prima semifinalista la Foro Italico (a nvins-o pe Angelique Kerber)

Invingatoare la Foro Italico in 2017, Elina Svitolina 4 WTA) si-a respectat statutul de favorita in disputa cu Angelique Kerber 12 WTA), jucatoarea din Ucraina castigand meritat in doua seturi 6-4, 6-4). Victoria o duce pe Elina in semifinale, dupa un meci de o ora si 26 de minute.

VIDEO WTA Roma: Luptatoarea din Simona Halep (4-6, 6-1, 6-4 cu Maria Sharapova) - Liderul mondial, n finala pentru al doilea an consecutiv

Simona Halep a reusit sa o invinga pe Maria Sharapova pentru prima data pe zgura si pentru a doua oara consecutiv, dupa o partida absolut superba in semifinalele turneului Premier 5 de la Roma. A fost 4-6, 6-1, 6-4 pentru Halep, care obtinut astfel calificarea in ultimul act al competitiei pentru al doilea an consecutiv. Cele doua jucatoare au oferit un meci extrem de spectaculos, cu multe rasturnari de situatie au fost nu mai putin de 19 break-uri), invingatoarea fiind stabilita dupa doua ore si 26 de minute de joc.

VIDEO WTA Roma: Caroline Wozniacki a ntregit tabloul sferturilor (victorie muncita cu Anastasija Sevastova)

Caroline Wozniacki a avut de tras in meciul cu Anastasija Sevastova, victoria conturandu-se dupa o partida de doua ore si 15 minute 6-2, 5-7, 6-3). Daneza a completat tabloul sferturilor de la Roma Premier 5), competitie unde Romania mai are o singura reprezentanta pe tabloul de simplu: Simona Halep duel cu Caroline Garcia pentru un loc in semifinale).

VIDEO Este numarul 1! Simona Halep s-a calificat in semifinale la Roma si ramane lider mondial. Urmeaza Sarapova

Simona Halep s-a calificat in semifinale la Roma, dupa ce a invins-o pe Caroline Garcia in doua seturi, scor 6-2, 6-3.

actualitate, 06:30