09:00

WTA Birmingham: Debut cu emotii pentru Naomi Osaka - Japoneza a invins-o in trei seturi pe Maria Sakkari

Naomi Osaka 1 WTA) nu a avut un meci lejer la debutul de la Birmingham, desi a castigat primul set al intalnirii cu Maria Sakkari 33 WTA), scor 6-1. Jucatoarea din Grecia a reusit sa egaleze situatia la seturi, dar liderul mondial s-a impus in decisiv. A fost 6-1, 4-6, 6-3 pentru nipona, dupa doua ore de joc. continuă pe Hotnews

WTA Birmingham: Elina Svitolina (favorita 4), eliminata in primul tur de Margarita Gasparyan (62 WTA)

Elina Svitolina 7 WTA), cap de serie numarul 4, a parasit turneul de la Birmingham inca din primul tur. Jucatoarea din Ucraina a fost invinsa in trei seturi de rusoaica Margarita Gasparyan 62 WTA), scor 6-3, 3-6, 6-4, dupa o ora si 55 de minute.

WTA Birmingham: Mihaela Buzarnescu, invinsa de Karolina Pliskova in primul tur

Mihaela Buzarnescu, locul 42 WTA, a fost invinsa, luni, cu scorul de 6-3, 6-4, de jucatoarea ceha Karolina Pliskova, locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, beneficiara a unui wild card, in primul tur al turneului de categorie Premier de la Birmingham.

WTA Birmingham: Mihaela Buzarnescu si Heather Watson, eliminate in primul tur al probei de dublu

Mihaela Buzarnescu si Heather Watson au fost eliminate, marti, in prima runda a probei de dublu din cadrul turneului Premier de la Birmingham.

actualitate, 09:00