16:45

WTA Mallorca: Maria Sharapova, prima victorie dupa cinci luni - A castigat cu 6-0 setul al doilea al meciului cu Viktoria Kuzmova

Maria Sharapova 85 WTA) a revenit in circuit la turneul de la Mallorca, dupa aproape cinci luni de pauza din cauza unei accidentari la umar. Rusoaica s-a impus in tie-break-ul primul act dupa ce a salvat doua mingi de set ale Viktoriei Kuzmova Slovacia, 46 WTA) si nu a mai cedat apoi niciun game pana la finalul meciului scor 7-68), 6-0). continuă pe Hotnews

Maria Sharapova, pregatita sa revina dupa accidentare: Am invatat ca nu poti obtine ceva atat de repede pe cat vrei tu

Maria Sharapova va reveni in circuit dupa o pauza de aproape cinci luni, cauzata de o accidentare la umarul drept. Rusoaica in varsta de 32 de ani este increzatoare si considera ca are o sansa buna la turneul de la Mallorca, acolo unde va debuta marti, impotriva Viktoriei Kuzmova. Am invatat pe parcursul carierei ca nu poti obtine ceva atat de repede pe cat vrei tu, dar cand se intampla, satisfactiile sunt enorme, a spus Sharapova.

Maria Sharapova a revenit in circuitul WTA dupa o pauza de 5 luni. Ce a facut rusoaica in primul tur la Mallorca

Rusoaica Maria Sharapova, care se afla in prezent abia pe pozitie 85 WTA, s-a intors pe terenul de tenis, dupa o pauza de 5 luni cauzata de o accidentare.

Notre-Dame, prima slujba dupa incendiul de acum doua luni

Arhiepiscopul de Paris, monseniorul Michel Aupetit, celebreaza azi dupa-amiaza prima slujba dupa put.

WTA Mallorca: Irina Bara, eliminata in primul tur al calificarilor dupa ce a castigat primul set

Irina Bara 165 WTA) a fost eliminata in primul tur al calificarilor turneului de la Mallorca, dupa ce a fost invinsa de Varvara Lepchenko 127 WTA), scor 2-6, 6-1, 6-2, dotat cu premii de 250. 000 de dolari.

actualitate, 16:45