13:15

ATP Shanghai: Marius Copil, eliminat n turul secund al calificarilor, dupa ce a cstigat primul set

Marius Copil, locul 88 ATP, a fost eliminat, duminica, de la turneul de la Shanghai de categorie Masters 1000), dupa ce a fost invins in turul secund al calificarilor de canadianul Vasek Pospisil locul 83 ATP), scor 5)6-7, 6-4, 7-5. Partida a durat doua ore si 36 de minute. Se actualizeaza. continuă pe Hotnews

ATP Shanghai: Marius Copil, victorie n primul tur al calificarilor

Marius Copil, locul 88 ATP, s-a calificat, sambata, in turul secund al calificarilor turneului de la Shanghai de categorie Masters 1000), dupa ce l-a invins in primul tur pe americanul Denis Kudla locul 65 ATP), scor 7-63), 6-4. Romanul a avut nevoie de o ora si 48 de minute pentru a transa partida in favoarea sa, reusind sa inchida meciul la a sasea ocazie avuta.

actualitate, 13:15