19:32

Cupa Romaniei: Sepsi Sfantu Gheorghe, a doua echipa calificata in semifinale (1-0 vs Petrolul Ploiesti)

Sepsi Sfantu Gheorghe s-a impus, miercuri, cu scorul de 1-0, in fata formatiei Petrolul Ploiesti. in urma acestui rezultat, echipa antrenata de Leo Grozavu s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei. continuă pe Hotnews

S-au aflat primele doua semifinaliste din Cupa Romaniei, dupa ce Sepsi Sfantu Gheorghe a invins Petrolul Ploiesti

Cupa Romaniei a ajuns pana in sferturile de finala, miercuri disputandu-se doua dintre partidele acestei faze ale competitiei.

Stadionul lui Sepsi Sfantu Gheorghe, tot mai aproape de finalizare. Proiectul costa 15 milioane de euro si este finantat de guvernul Viktor Orban al Ungariei (VIDEO)

Sepsi Sfantu Gheorghe, echipa de fotbal din Liga 1 a Romaniei, a publicat imagini cu noul stadion, ce va avea 8. 000 de locuri si va fi cel mai probabil inaugurat in noiembrie 2020. Proiectul costa 15 milioane.

Sepsi elimina Petrolul si ajunge in semifinalele Cupei Romaniei

Echipa Sepsi Sf. Gheorghe a castigat la limita disuta cu Petrolul Ploiesti, in deplasare, scor 1-0.

Poli Iasi elimina Craiova din Cupa Romaniei dupa un meci nebun

Partida clasica de Cupa Romaniei in Copou, cu cinci goluri, rasturnari de scor si un final interzis cardiacilor.

Asa am trait Petrolul - Sepsi

Petrolul Ploiesti a fost singura echipa de esalon inferior ajunsa in faza sferturilor de finala din Cupa Romaniei.

Dinamo, prima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei

FC Dinamo a invins, marti, in deplasare, desi a jucat pe propria arena, cu scorul de 1-0 0-0), formatia Academica Clinceni, calificandu-se in semifinalele Cupei Romaniei. Meicul s-a jucat pe Stadionul Dinamo pentru ca formatia din Clinceni nu are nocturna pe arena proprie.

Cupa Romaniei: Dinamo Bucuresti, prima semifinalista (1-0 vs Academica Clinceni)

Dinamo Bucuresti a avut mari emotii, marti, pe stadionul Stefan cel Mare, in sferturile Cupei Romaniei. Academica Clinceni a avut ocazii importante, insa echipa antrenata de Dusan Uhrin s-a calificat in semifinalele competitiei gratie reusitei lui Deian Sorescu 1-0).

Cupa Romaniei: Poli Iasi - U Craiova, meciul zilei din sferturi

Dupa ce Dinamo a obtinut marti calificarea in semifinale, miercuri se disputa alte doua confruntari din sferturile Cupei Romaniei la fotbal. Derbiul zilei va fi cel dintre Poli Iasi si U Craiova. Intra in material pentru a vedea programul disputelor si al televizarilor.

A fost blat la Academica Clinceni cu Dinamo in Cupa Romaniei? Raspunde Ilie Poenaru, antrenorul ilfovenilor

Numeroase speculatii au aparut pe seama meciului dintre Academica Clinceni si Dinamo din sferturile Cupei Romaniei, nu putini fiind cei care au privit cu suspiciune rezultatul final.

actualitate, 19:32