17:00

Simona Halep pentru a patra oara consecutiv n semifinale la Cincinnati, dupa 6-4, 6-1 cu Lesia Turenko

Simona Halep, liderul WTA, s-a calificat pentru a patra oara in semifinalele turneului de la Cincinnati, vineri noapte, trecand in sferturile de finala de sportiva ucraineana Lesia Turenko, numarul 44 mondial, scor 6-4, 6-1, potrivit news. ro. Simona Halep a castigat primul set in 48 de minute, scor 6-4, revenind de la 1-4. Halep: Am avut noroc cu on-court coaching. Am schimbat jocul dupa ce a venit Darren pe teren si mi-a spus ce sa fac. continuă pe Hotnews

Simona Halep joaca in aceasta noapte la Cincinnati

Proaspat campioana la Montreal, Simona Halep debuteaza miercuri noapte la turneul de la Cincinnati.

Simona Halep, meci intrerupt de ploaie la Cincinnati. Se reia de la 20:00

Partida de joi dimineata a Simonei Halep de la Cincinnati a fost intrerupta de ploaie.

Simona Halep, in optimile turneului de la Cincinnati, dupa ce a trecut de Ajla Tomljanovic

SimonaHalep, locul I WTA, s-a calificat, joi, in optimile turneului de la Cincinnati, dupa ce a trecut de Ajla Tomljanovic Australia), locul 58 WTA, in trei seturi, cu scorul de 4-6, 6-3, 6-3. Meciul a fost.

Simona Halep joaca in semifinale la Cincinnati in aceasta noapte

Lidera mondiala Simona Halep este aproape de o noua finala in circuitul WTA si revine pe teren la Cincinnati sambata pentru meciul din semifinale.

LIVE Simona Halep - Aryna Sabalenka in semifinale la Cincinnati

Simona Halep, dupa calificarea n semifinale la Cincinnati: Lupt pentru fiecare minge. Alerg pentru fiecare minge. Simt ca refuz sa pierd

Liderul WTA Simona Halep a declarat, dupa calificarea in semifinalele turneului de la Cincinnati, ca are o atitudine buna, alearga pentru fiecare minge si refuza sa piarda, ceea ce ii da putere sa mearga mai departe.

Simona Halep in semifinale la Cincinnati dupa o victorie entuziasmanta

Revenita pe teren la Cincinnati pentru al doilea meci in cursul zilei de vineri, Simona Halep a invins-o in doua seturi pe Lesia Tsurenko din Ucraina, cu 6-4, 6-1, pentru un loc in semifinalele turneului american.

LIVE Simona Halep - Aryna Sabalenka (23:00)

WTA Cincinnati: Simona Halep vs Aryna Sabalenka (dupa ora 23:00) / Meciul pentru calificarea n finala

Pentru un loc in marea finala a turneului Premier 5 de la Cincinnati, Simona Halep 1 WTA) se va duela cu Aryna Sabalenka Belarus, locul 34 WTA). Confruntarea dintre cele doua jucatoare este programata a treia pe arena centrala si nu va incepe mai devreme de ora 23:00 ora Romaniei).

VIDEO Victorie pentru Simona Halep la Cincinnati! Liderul mondial a trecut de Barty in doua seturi si se pregateste de un nou meci

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati, dupa ce a invins-o pe Ashleigh Barty, din Australia, scor 7-5, 6-4.

actualitate, 17:00