06:00

LIVE TEXT Meciul decisiv pentru finala Fed Cup. Surpriza de proportii: Simona Halep joaca la dublu alaturi de Niculescu

Dupa doua meciuri de trei seturi jucate ieri si azi, Simona Halep va incerca alaturi de Monica Niculescu sa aduca punctul care ar trimite Romania pentru prima data in finala Fed Cup. continuă pe Adevărul

Comentariu LIVE TEXT al meciului decisiv din semifinala Fed Cup |Garcia/ Mladenovici - Halep/Niculescu 5-7,6-3,6-4

Dupa ce a adus ambele puncte pentru Romania in cele doua meciuri de simplu jucate ieri si azi, Simona Halep incearca, alaturi de Monica Niculescu, sa castige partida care ne-ar trimite pentru prima data in finala Fed Cup.

LIVE TEXT meciul 4 al semifinalei Fed Cup dintre Franta si Romania |Avem set decisiv intre Parmentier si Irina Begu

Irina Begu incearca sa aduca punctul calificarii in finala Fed Cup pentru Romania. Dupa primele 3 intalniri, tara noastra conduce Franta cu 2-1.

LIVE TEXT meciul 4 al semifinalei Fed Cup dintre Franta si Romania |Pauline Parmentier - Irina Begu

Irina Begu inceraca sa aduca punctul calificarii in finala Fed Cup pentru Romania. Dupa primele 3 intalniri, tara noastra conduce Franta cu 2-1.

LIVE TEXT meciul 4 al semifinalei Fed Cup dintre Franta si Romania |Pauline Parmentier castiga primul set cu Begu

LIVE TEXT Meciul doi al semifinalei Fed Cup dintre Franta si Romania! Caroline Garcia - Mihaela Buzarnescu

La Rouen, in fata a 5. 000 de spectatori, Mihaela Buzarnescu si Caroline Garcia se intalnesc acum in meciul secund al semifinalei de Fed Cup dintre Romania si Franta.

LIVE TEXT Meciul doi al semifinalei Fed Cup dintre Franta si Romania! Garcia ii ia primul set Mihaelei Buzarnescu

Australia ne asteapta in finala Fed Cup

Echipa Australiei s-a calificat, duminica, in finala Fed Cup dupa victoria obtinuta la Brisbane in fata Belarus.

Halep castiga batalia cu Garcia si ii mai da un branci Romaniei catre finala Fed Cup. Suntem la un punct de victorie

Simona Halep o invinge pe Caroine Garcia, scor 6-7 6), 6-3, 6-4, dupa un meci de infarct si Romania are prima sansa pentru calificarea in finala Fed Cup.

Victorie! Simona Halep castiga maratonul cu Caroline Garcia. Romania la o victorie de finala Fed Cup!

Simona Halep a invins-o pe Caroline Garcia, cu 6-7 6), 6-3, 6-4, dupa un meci maraton de aproape trei ore si aduce Romania din nou la conducere in semifinala Fed Cup contra Frantei 2-1).