10:00

Paris Master: Karen Khachanov, primul finalist (victorie n doua seturi cu Dominic Thiem)

Karen Khachanov l-a invins, sambata, pe austriacul Dominic Thiem, scor 6-4, 6-1, si s-a calificat in finala Masters-ului de la Paris. Rusul locul 18 ATP) a avut nevoie de o ora si 12 minute pentru a trece de adversarul sau mai bine clasat 8 ATP). in finala, Khachanov se va confrunta cu invingatorul partidei dintre Novak Djokovic si Roger Federer. continuă pe Hotnews

Paris Masters: Karen Khachanov, n semifinale (victorie cu Alexander Zverev)

Karen Khachanov a bifat, vineri, prima victorie in fata lui Alexander Zverev, rusul reusind in urma acestui succes sa se califice in semifinalele Masters-ului de la Paris. Disputa s-a incheiat dupa o ora si 11 minute, scor 6-1, 6-2 in favoarea numarului 18 ATP.

VIDEO Paris Masters: Roger Federer, calificare n sferturi - Victorie n doua seturi cu Fabio Fognini

Roger Federer a facut, joi, pasul catre sferturile Masters-ului de la Paris, dupa o victorie in doua seturi, scor 6-4, 6-3, cu Fabio Fognini. Pentru un loc in semifinale, elvetianul se va duela cu Kei Nishikori.

actualitate, 10:00