07:15

VIDEO WTA Monterrery: Victoria Azarenka, victorie in doua seturi cu Zarina Diyas (Programul sferturilor)

Victoria Azarenka 67 WTA) a reusit sa se califice in sferturile turneului WTA de la Monterrey Mexic), dupa ce a trecut in doua seturi, scor 6-3, 6-2, de Zarina Diyas 107 WTA). Intra in material pentru a vedea programul complet al disputelor din care se vor alege semifinalistele competitiei. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Charleston: Jelena Ostapenko si Kiki Bertens (campioana en-titre), eliminate in optimi; Sloane Stephens, Madison Keys si Belinda Bencic, in sferturi

Jelena Ostapenko a parasit turneul WTA de la Charleston Carolina de Sud) in faza optimilor, fosta castigatoare de la Roland Garros 2017) fiind invinsa de Madison Keys, scor 7-5, 6-2. Lucrurile nu au mers mai bine nici pentru Kiki Bertens campioana en-titre): 6-7, 3-6 cu Maria Sakkari. Au ajuns, printre altele, in sferturi nume importante precum Sloane Stephens favorita unu), Monica Puig si Belinda Bencic.

WTA Charleston: Mihaela Buzarnescu leaga doua victorii dupa o perioada de opt luni (6-3, 6-2 vs Lauren Davis)

Mihaela Buzarnescu are un inceput bun de turneu la Charleston Carolina de Sud). Jucatoarea in varsta de 30 de ani s-a calificat in optimi, dupa ce a castigat pentru prima oara dupa o perioada de opt luni doua meciuri consecutive. in sferturi, Miki a trecut de americanca Lauren Davis 184 WTA), scor 6-3, 6-2, dupa o ora si 11 minute de joc.

actualitate, 07:15