20:00

Ploaie de goluri in Liga Europa! BATE Borisov provoaca SOCUL serii... Vezi ce-au facut ultimii romani ramasi in competitie, dar si celelalte rezultate

Acum ca masa bogatilor a tras cortina, este timpul sa ne indreptam atentia catre a doua competitie ca importanta de pe batranul continent. Asadar, joi seara, Liga Europa a dat startul sezonului. continuă pe B1

Europa League: Arsenal, nvinsa de BATE Borisov, scor 1-0 / Victorii pentru Chelsea, Inter, Sevilla si Napoli (Rezultatele serii)

Joi a avut loc mansa tur a partidelor din 16-imile Europa League. Arsenal Londra a fost surpriza negativa a serii, dupa ce a pierdut, scor 1-0, in fata celor de la BATE Borisov. Echipele romanilor Andrei Ivan Rapid Viena) si Stefan Radu Lazio Roma) au fost invinse, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de Inter Milano, respectiv Sevilla. Ivan a marcat in prelungirile primei reprize, insa golul a fost anulat din cauza unei pozitii de offside in care s-a aflat colegul sau Veton Berisha. Chelsea si Napoli si-au respectat statutul de favorite si au castigat, ambele in deplasare, iar cel mai spectaculos meci al serii a avut loc in Franta, unde Rennes a terminat la egalitate cu Betis Sevilla, scor 3-3.

VIDEO Arsenal, nfrngere neasteptata cu BATE Borisov, scor 1-0

Arsenal Londra a fost surpriza negativa a serii de Europa League, fiind invinsa in deplasare de BATE Borisov, scor 1-0. Dragun a marcat singurul gol al partidei in minutul 45, iar londonezii vor avea o misiune dificila si in retur, dupa ce Lacazette a fost eliminat direct in minutul 85.

actualitate, 20:00